Krispol I liga: Ślepsk nie dał szans Pekpolowi

Siatkówka 12 kwietnia 2015 5 Komentarzy

Pekpol Ostrołęka przegrał ze Ślepskiem Suwałki 0:3 w pierwszym meczu ćwierćfinału play-off rozgrywek Krispol I ligi. Goście byli w niedzielny wieczór wyraźnie lepiej dysponowani i tym samym zrobili pierwszy krok ku grze w półfinale ligi. Drugi mecz odbędzie się 18 kwietnia w Suwałkach.

Od początku spotkania goście przejęli inicjatywę. Ich przewaga na pierwszej przerwie technicznej była jeszcze minimalna, lecz chwilę później sięgnęła nawet pięciu punktów. Gra Pekpolu posypała się i goście prowadzili nawet 20:13 i 23:15, ostatecznie zwyciężyli w inauguracyjnej odsłonie do 19. Drugi set był bardziej wyrównany, ale tylko do stanu 5:4 dla gospodarzy. Od tego momentu Ślepsk zdobył cztery punkty z rzędu i na pierwszej przerwie technicznej zameldował się przy prowadzeniu 8:5. Suwalczanie grali konsekwentnie, utrzymywali swoją przewagę i dowieźli ją do końca - wynik 25:19 oznaczał prowadzenie biało-niebieskich 2:0.

Pekpol znakomicie rozpoczął trzeciego seta, dzięki czemu kibice mieli nadzieję na odwrócenie losów meczu. Podopieczni trenera Dudźca prowadzili 8:5, a następnie 11:7. Od tego momentu zaczął się jednak koszmar biało-czerwonych, którzy zdobyli jeden punkt przy dziewięciu kolejnych punktach gości (12:16). Co prawda udało się jeszcze zniwelować straty do dwóch punktów, ale był to ostatni zryw ostrołęczan w tym meczu. Ślepsk wygrał 25:20, w całym meczu 3:0 i pewnym krokiem wszedł w fazę play-off.

Rewanż rozegrany zostanie 18 kwietnia o godzinie 17.00 w Suwałkach. Dla kibiców organizowany jest darmowy wyjazd na mecz, trwają zapisy. Rywalizacja w ćwierćfinałach toczy się do dwóch wygranych, ewentualny trzeci mecz (tylko przy zwycięstwie Pekpolu w meczu numer dwa) może zostać rozegrany 19 kwietnia.

Pekpol Ostrołęka - Ślepsk Suwałki 0:3 (19:25, 19:25, 20:25)

PEKPOL: Milewski, Szczygielski, Boruch, Wdowiak, Zalewski, Białek, Saczko (libero) oraz Przybylski, Obermeler, Wierzbicki.