KRISPOL I liga: Trzy punkty ostrołęckiego Pekpolu na inaugurację!

Siatkówka 27 września 2014 Komentarzy

Pekpol Ostrołęka pokonał AGH 100RK Kraków 3:1 w meczu pierwszej kolejki Krispol I ligi w sezonie 2014/15. Podopieczni Andrzeja Dudźca i Włodzimierza Nowaczyka byli zespołem zdecydowanie lepszym i zasłużenie zainkasowali trzy „oczka”.

Mecz rozpoczął się od dobrej gry zawodników Pekpolu Ostrołęka. Kolejny skuteczny atak Damiana Wdowiaka wyprowadził biało-czerwonych na prowadzenie 6:4. Gospodarze nie zamierzali się jednak poddawać i doprowadzili do remisu 12:12. Gra punkt za punkt toczyła się jeszcze przez parę akcji, lecz w końcówce ostrołęczanie bardzo dobrze prezentowali się w polu serwisowym, dzięki czemu wygrali 25:20. W drugim secie od samego początku inicjatywę przejęli gospodarze, blok Pekpolu nie mógł zatrzymać kolejnych skutecznych ataków i ta partia zakończyła się wygraną AGH 25:19.

Trzeciego seta również lepiej rozpoczął Kraków i trener Andrzej Dudziec był zmuszony wziąć przerwę już przy stanie 4:2 dla gospodarzy. Time-out poskutkował, gdyż od tej pory biało-czerwoni zaczęli grać lepiej i szybko wyszli na prowadzenie. Gra ostrołęckich siatkarzy sprawiała powody do radości, Pekpol raz po raz punktował gości za pomocą mocnego serwisu i skutecznych ataków. Trzeci i czwarty set został zakończony wynikiem 25:18 dla Ostrołęki. Cały mecz wygrali goście 3:1, inkasując cenne trzy punkty.

W pozostałych meczach pierwszej kolejki KRISPOL I Ligi doszło do kilku niespodzianek. Espadon Szczecin wygrał na wyjeździe z wicemistrzem KPS Siedlce 3:1, Victoria Wałbrzych rozgromiła Ślepsk Suwałki 3:0 a Camper Wyszków stracił seta z młodzieżą ze Spały.

AGH 100RK Kraków – Pekpol Ostrołęka 1:3 (20:25, 25:19, 18:25, 18:25)

PEKPOL: Milewski, Szczygielski, Boruch, Wdowiak, Białek, Zalewski, Saczko [Libero] oraz Szałański, Wierzbicki, Cichocki.

Wyniki 1. kolejki KRISPOL I LIGI:

Camper Wyszków - SMS PZPS Spała 3:1 (25:18, 25:17, 25:27, 25:18)
KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS - Espadon Szczecin 1:3 (18:25, 25:23, 23:25, 21:25)
Ślepsk Suwałki - Victoria Wałbrzych 0:3 (20:25, 19:25, 21:25)
Stal Nysa - Aluron Warta Zawiercie 3:1 (27:25, 26:24, 22:25, 25:22)
Krispol Września - Kęczanin Kęty 3:0 (29:27, 25:16, 25:22)
AGH 100RK Kraków - Pekpol Ostrołęka 1:3 (20:25, 25:19, 18:25, 18:25)
Avia Świdnik - Caro Rzeczyca 3:2 (21:25, 21:25, 25:20,  25:21, 15:7)