KS CK Troszyn pokonał Bzurę. Świetna końcówka meczu (wideo)

Piłka nożna 22 maja 2021 2 Komentarze

KS CK Troszyn wygrał z Bzurą Chodaków 4:1 w wyjazdowym spotkaniu 23. kolejki IV ligi mazowieckiej ciechanowsko-ostrołęcko-płockiej. To pierwsza wygrana KS CK pod wodzą nowego trenera Huberta Karpińskiego.

Strzelanie w meczu z Bzurą rozpoczęło się w 9. minucie. Piłkę z lewej strony pola karnego otrzymał Marcin Świderski i mocnym uderzeniem pokonał golkipera gospodarzy. Miejscowi odpowiedzieli w 24. minucie. Wymienili kilka podań, szybko przemieszczając się pod pole karne KS CK, a tam ładną indywidualną akcją i celnym strzałem popisał się Kamil Wojciechowski.

Na kolejne gole czekaliśmy do końcówki meczu. Około kwadrans przed końcem Troszyn miał wymarzoną sytuację, bo w polu karnym faulowany był Kamil Majkowski i sędzia wskazał na "wapno". Do piłki podszedł Maciej Malinowski i próbował skopiować swój wyczyn z meczu z Mławianką, kiedy pewnie pokonał bramkarza. Jednak tym razem jego techniczny strzał poszybował nad bramką. Wciąż było 1:1.

Być może ta sytuacja wpłynęła motywująco na zawodników z Troszyna, bo od tego momentu strzelili aż trzy gole. Najpierw w 83. minucie na listę strzelców ponownie wpisał się Świderski. Później na 3:1 podwyższył Kamil Majkowski, który popisał się pięknym, mierzonym strzałem pod poprzeczkę. Z kolei czwartego gola dla KS CK zdobył Maciej Staszczuk.

Troszyn odnotował siódmą wygraną w sezonie i niewykluczone, że te trzy punkty będą miały niezwykle istotne znaczenie w kwestii walki o utrzymanie w IV lidze.

Bzura Chodaków - KS CK Troszyn 1:4 (1:1)

Bramki: 24' Wojciechowski - 9' 83' M. Świderski, 87' Majkowski, 89' Staszczuk