Kurpie walczyli w futbolu amerykańskim [ZDJĘCIA]

Inne 23 sierpnia 2015 Komentarzy

Reprezentanci Primacol Lowlanders Białystok byli zdecydowanie najsilniejszym zespołem ostrołęckiego turnieju Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Białostocczanie zdecydowanie wygrali oba swoje spotkania. Gościnny okazał się zespół KFA Kurpie, który wysoko przegrał swoje pojedynki.

W turnieju PLFA w Ostrołęce udział wzięły ekipy z naszego miasta, Białegostoku, Wyszkowa i Warszawy. Jako pierwsze na plac boju wkroczyły ekipy Rhinos Wyszków i Crusaders Warszawa. Po zaciętej walce lepsi okazali się futboliści z Wyszkowa - wygrali oni 19:16, choć przed ostatnią kwartą przegrywali trzema punktami. Kibice przy Witosa czekali już z niecierpliwością na mecz gospodarzy, którzy stanęli naprzeciw ekipy Primacol Lowlanders Białystok. Niestety, był to nieudany mecz naszych zawodników. Goście z Białegostoku mieli wyraźną przewagę przez większą część meczu i zasłużenie wygrali 42:0.

Po krótkiej przerwie zespół Primacol Lowlanders wrócił do gry i znów pokazał klasę. Tym razem futboliści z Podlasia wygrali 20:2 z Crusaders Warszawa i stało się jasne, że to oni są najsilniejszą ekipą turnieju w Ostrołęce. Ostatnim meczem zmagań w naszym mieście było starcie KFA Kurpie z Rhinos Wyszków. Niestety, po raz kolejny rywale ostrołęczan okazali się wyraźnie lepsi i zwyciężyli 28:0.

Rywalizacja w północno-wschodniej grupie Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego w wydaniu ośmioosobowym dokończona zostanie 19 września w Wyszkowie. Kurpie zmierzą się tam z zespołem Crusaders Warszawa.

Wyniki turnieju PLFA 8 w Ostrołęce - gr. północno-wschodnia:

Rhinos Wyszków - Crusaders Warszawa 19:16 (7:0, 6:8, 0:8, 6:0)
KFA Kurpie - Primacol Lowlanders Białystok 0:42 (0:14, 0:14, 0:0, 0:14)
Crusaders Warszawa - Primacol Lowlanders Białystok 2:20 (0:0, 2:0, 0:0, 0:20)
KFA Kurpie - Rhinos Wyszków 0:28 (0:13, 0:7, 0:0, 0:8)

Skład KFA Kurpie podczas turnieju w Ostrołęce: Bartosz Przeździecki, Mariusz Bagiński, Karol Wesołowski, Łukasz Szymanik, Dariusz Grala, Mateusz Trojnar, Marcin Choroszewski, Piotr Kadłubański, Michał Władysławski, Tomasz Prostek, Mateusz Korczakowski, Krzysztof Matłach, Piotr Dzierżanowski, Maciej Rurka, Piotr Kisiel, Igor Pet, Artur Wojsz, Artur Stepnowski, Michał Bieńkowski, Andrzej Janusiewicz, Marcin Mamątow.