Kurpsie pobiegli na nartach

Inne 13 lutego 2014 2 Komentarze

8 lutego w Przystani odbył się II Narciarski Bieg Kurpsiów. Bieg, zorganizowany przez ostrołęckiego radnego Wojciecha Zarzyckiego, zgromadził na starcie wielu zawodników. Zwycięzcami zostali Dorota Piersa i Piotr Zaurski.

8 lutego w Przystani odbył się II Narciarski Bieg Kurpsiów. Bieg, zorganizowany przez ostrołęckiego radnego Wojciecha Zarzyckiego, zgromadził na starcie wielu zawodników. Zwycięzcami zostali Dorota Piersa i Piotr Zaurski.

Gospodarzem imprezy był Waldemar Spychalski, za przygotowanie trasy odpowiadał Wojciech Jarząbek. Imprezę, która zgromadziła licznych mieszkańców okolic Ostrołęki zorganizowano chyba jako jedyną tego typu imprezę narciarską w Polsce przy tak niesprzyjających warunkach pogodowych.

Biegi przeprowadzono w dwóch kategoriach, pań i panów. W obydwu kategoriach zawodnicy mieli do przebiegnięcia stylem klasycznym 5300m, natomiast planowany dłuższy dystans 10km nie odbył się z powodu nieprzyjaznej aury, która nie pozwoliła na przygotowanie dłuższej trasy. Wśród Pań zwyciężyła Dorota Piersa z Ostrołęki, czas 00:44,17, wśród Panów najlepszym okazał się Piotr Zaurski z Ostrołęki z czasem 00:32,59. Rywalizację wsród wszystkich zawodników zdominowała walka z bardzo zmienną nawierzchnią trasy.

Wojciech Zarzycki, wręczając ogromne okolicznościowe puchary, koszulki, tony słodyczy, stwierdził, że imprezy takie jak Bieg Kurpsiów są niezwykle cenną inicjatywą aktywizującą społeczność lokalną i powinna odbywać się już jako impreza cykliczna. Prezes Stora Enso Poland pan Jerzy Janowicz- sponsor generalny zawodów docenił szczególnie wysiłek inicjatorów przedsięwzięcia, którym trzeba przyznać, że zawody stały na wysokim organizacyjnym poziomie.

Więcej na kk24h.pl.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
13:21, 13 lutego 2014

Gość

Wielki sukces Justyny Kowalczyk! Polka, mimo złamanej kości stopy, biegnąc na przeciwbólowej blokadzie, wywalczyła złoty medal w biegu na 10 km stylem klasycznym! Srebro dla Szwedki Charlotte Kalli, brąz dla Norweżki Therse Johaug. Marit Bjoergen bez medalu! Wielka Norweżka zajęła dopiero piąte miejsce!


...
07:07, 14 lutego 2014

narty

Biegajmy - Justyna nas motywuje !!!
Brawo dla organizatorów !Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.