Kwalifikacje olimpijskie: Niemcy silniejsi od Polaków

Siatkówka 09 stycznia 2016 Komentarzy

Polscy siatkarze nie zaliczą do udanych trzeciego meczu grupowego podczas turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. Podopieczni Stephane'a Antigi przegrali z gospodarzami zmagań 2:3 i w półfinale zmierzą się z niezwykle mocną Francją.

Trener reprezentacji Polski Stephane Antiga (fot. eOstroleka.pl)

Trener Antiga po raz kolejny postawił na sprawdzony skład, z ostrołęczaninem Grzegorzem Łomaczem na rozegraniu. Dało to zamierzony efekt w pierwszym secie, kiedy to Łomacz pojawił się na zagrywce i mocno utrudnił grę Niemcom. M.in. dzięki jego serwisom udało się zbudować przewagę - biało-czerwoni utrzymali ją do końca i wygrali 25:21. Niestety, drugi i trzeci set należał już do Niemców. Wypracowali oni prowadzenie już na początku obu setów (w drugim - 7:3, w trzecim - 11:7). Polacy robili co mogli aby odrobić straty, lecz niestety to gospodarze okazali się silniejsi i po trzech setach byli bliżej zwycięstwa.

Łomacz i jego koledzy nie zamierzali jednak się poddawać i oddać rywalom trzech punktów. Antiga dokonał kilku zmian w składzie i gra zaczęła się zazębiać, czego dowodem było prowadzenie 7:4 w secie czwartym. Przewaga została utrzymana do końca i na kibiców zgromadzonych w berlińskiej hali czekał emocjonujący tie-break. Miał on rozstrzygnąć o pierwszym miejscu w grupie. Niestety, nasi siatkarze popełnili w nim dużo błędów własnych, co spowodowało porażkę 2:3.

W dzisiejszym półfinale turnieju Polska zagra z faworyzowaną Francją. Przypomnijmy, że aby awansować do igrzysk w Rio należy wygrać cały turniej - zdobywcy 2. i 3. miejsca będą mieli jeszcze jedną szansę, w turnieju interkontynentalnym. Mecz z Francją ma więc ogromne znaczenie dla obu drużyn. Transmisja spotkania Polska-Francja w TVP 2 od godziny 19.05.

Polska – Niemcy 2:3 (25:21, 17:25, 22:25, 25:20, 10:15)

Polska: Grzegorz Łomacz, Bartosz Kurek, Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Mateusz Mika, Michał Kubiak, Paweł Zatorski (libero) oraz Damian Wojaszek (libero), Wojciech Żaliński, Dawid Konarski, Fabian Drzyzga, Andrzej Wrona, Marcin Możdżonek i Rafał Buszek.