Kwalifikacje olimpijskie: Polacy w półfinale turnieju w Berlinie

Siatkówka 08 stycznia 2016 Komentarzy

Polscy siatkarze idą jak burza podczas turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. W Berlinie podopieczni Stephane'a Antigi wygrali właśnie drugi mecz i zapewnili sobie udział w półfinale. Wydatny udział w wygranej 3:0 nad Belgią miał ostrołęczanin Grzegorz Łomacz.

Grzegorz Łomacz (fot. archiwum eOstroleka.pl)

Trener Antiga postanowił nie zmieniać rozgrywającego na drugie spotkanie turniejowe i ponownie postawił na Łomacza. Doświadczony gracz KS Cuprum Lubin znów zagrał na wysokim poziomie, pomagając swoim kolegom w odniesieniu przekonującego zwycięstwa.

Polscy siatkarze udanie rozpoczęli mecz, wychodząc na prowadzenie 13:10. Reprezentanci naszego kraju grali coraz bardziej efektownie, dzięki czemu powiększali przewagę i wygrali seta 25:20. W drugim secie nasi siatkarze zafundowali kibicom prawdziwy rollercoaster. Polacy dobrze rozpoczęli tę partię, wychodząc na prowadzenie 8:5. Podopieczni Dominique Baeyensa doprowadzili jednak do wyrównania 16:16 i o wyniku seta zdecydowała końcówka. W niej jednak lepsi byli zawodnicy w biało-czerwonych barwach. Wygrali oni 30:28 i podwyższyli prowadzenie na 2:0. Trzeci set okazał się być ostatnim. Łomacz i spółka od początku do końca kontrolowali przebieg tej odsłony, wygrali do 19 i w całym meczu 3:0.

Zwycięstwo nad Belgią zapewniło Polakom awans do najlepszej "czwórki" turnieju. Naszych siatkarzy czeka jeszcze ostatni mecz grupowy - dziś o godzinie 20.00 biało-czerwoni zagrają z Niemcami. Spotkanie transmitowane będzie na żywo w TVP 1 i TVP Sport.

Polska – Belgia 3:0 (25:20, 30:28, 25:19)

Polska: Grzegorz Łomacz, Bartosz Kurek, Karol Kłos, Mateusz Bieniek, Michał Kubiak, Rafał Buszek, Paweł Zatorski (libero) oraz Dawid Konarski, Marcin Możdżonek i Fabian Drzyzga.