Lekkoatleci przywieźli medale z Pułtuska

Lekkoatletyka 19 maja 2015 Komentarzy

Kolejny udany start mają za sobą lekkoatleci, trenujący w OKLA Ostrołęka oraz projekcie "Lekkoatletyka dla każdego". Podopieczni Bartosza Witkowskiego i Katarzyny Szuster wystartowali w międzynarodowych biegach przełajowych, które odbyły się w Pułtusku.

Wśród zawodniczek z roczników 2004-2005 dobry występ odnotowała Zuzanna Podolak, która zajęła drugie miejsce na dystansie 900 metrów. Jej klubowa koleżanka Kornelia Zbiczyńska była czwarta na tym samym dystansie. Taką samą konkurencję rozgrywano również wśród chłopców z tego rocznika, gdzie dobrze spisał się Tomasz Szczepkowski, zajmując trzecie miejsce.  Na dystansie 1100 m wystartowały Izabela Stefańska i Karolina Berkowska, które przybiegły poza czołową dziesiątką.

1400 metrów przebiegła Katarzyna Butler - zawodniczka z Ostrołęki (rocznik 2001) zajęła w tym biegu drugie miejsce. Dwa kilometry to dystans, który pokonała Wiktoria Orzoł - ona również osiągnęła niezły wynik, przybiegając na metę jako trzecia.

- To był bardzo fajny start dla młodych zawodników - podkreśla trener Bartosz Witkowski - Oprócz osiągnięcia dobrych wyników mogli także poznać osobiście Irenę Szewińską, która osobiście obserwowała ich poczynania - dodaje.

Warto także podkreślić, że grupa młodych lekkoatletów, w połączeniu z klubem OKLA Ostrołęka, wywalczyła drużynowo czwartej miejsce. Do podium zabrakło jedynie dwa punkty, co pokazuje jak wysoki poziom reprezentują reprezentanci Ostrołęki. Mamy nadzieję, że w kolejnych startach pójdzie im równie dobrze.