Lekkoatleci rywalizowali o mistrzostwo Ostrołęki [ZDJĘCIA]

Lekkoatletyka 26 maja 2015 Komentarzy

W środę 20 maja na stadionie przy ul. Witosa odbyły się Mistrzostwa Miasta Ostrołęki Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce. Najlepsi zawodnicy i zawodniczki z naszego miasta oraz powiatu ostrołęckiego pokazali się z bardzo dobrej strony, osiągając wiele wartościowych rezultatów.

W biegu na 100 metrów juniorek młodszych triumfowała Klaudia Borkowska z OKLA Ostrołęka, która pokonała ten dystans w czasie 13,95 s. Na tym samym dystansie wśród juniorek najlepsza okazała się Martyna Żebrowska z UKS Clan, jej wynik to 14,99 s. Wspomniana już Klaudia Borkowska wygrała także bieg na 200 metrów juniorek młodszych, wśród juniorek ten dystans najszybciej pokonała Martyna Budziłek z UKS Siódemka. Budziłek wygała także bieg juniorek na 400 metrów, juniorki młodsze również pokonywały ten dystans - najszybsza była Weronika Dworecka z OKLA. Jej klubowa koleżanka - Aleksandra Gruz - zwyciężyła w biegu na 800 metrów juniorek młodszych.

Panowie bardzo zacięcie rywalizowali w konkurencji skoku w dal juniorów młodszych. Ostatecznie zwycięzców było dwóch, gdyż Cezary Chrzanowski z ZSP Czerwin oraz Kamil Dzięgielewski z ZSP Obierwia uzyskali ten sam wynik - 5,61 m. Wśród biegaczy wyróżnić warto długodystansowców, biegających na 1500 metrów. W kategorii juniorów młodszych wygrał Adrian Oleszczuk z UKS Siódemka Ostrołęka, rywalizację juniorów zdominował Mateusz Grabowski z ZSZ nr 2 w Ostrołęce.

Mistrzostwa Miasta Ostrołęki Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce  (0 B)

Sponsorami zawodów byli: Urząd Miasta w Ostrołęce, Starostwo Powiatowe w Ostrołęce oraz Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki.