Lekkoatletyka: Joanna Banach młodzieżową mistrzynią Polski!

Lekkoatletyka 02 września 2014 Komentarzy

Joanna Banach zdobyła złoty medal w biegu na 400 metrów przez płotki podczas 31. Młodzieżowych Mistrzostw Polski, które odbyły się w Inowrocławiu. Mieszkanka powiatu ostrołęckiego uzyskała bardzo dobry czas - 57.45 s.

O młodzieżowy czempionat w kraju lekkoatleci rywalizowali już po raz trzydziesty pierwszy. Tym razem zawody odbyły się na stadionie im. Inowrocławskich Olimpijczyków w Inowrocławiu. Kurpiowskich kibiców tradycyjnie nie zawiodła Joanna Banach. 22-letnia zawodniczka wystartowała w biegach na dystansie 400 metrów oraz 400 metrów przez płotki.

Pochodząca z Tatar (gm. Kadzidło) biegaczka w starcie na 400 metrów zajęła piąte miejsce z dobrym wynikiem 54.49. Dzień później znakomicie spisała się na swoim koronnym dystansie i po uzyskaniu czasu 57.45 stała się młodzieżową mistrzynią Polski w biegu na 400 metrów przez płotki.

Odbierając złoty medal, Asia stanęła na podium z flagą gminy Kadzidło. Młoda lekkoatletka tradycyjnie już podkreśla swoje pochodzenie, zdobywając kolejne medale dla swojego regionu.