Lekkoatletyka: Udane starty sportowców UKS Siódemka w Kadzidle

Lekkoatletyka 22 maja 2013 Komentarzy

W sobotę, 18 maja, w Kadzidle Mistrzostwa Ostrołęki i Powiatu Ostrołęckiego Młodzików w Lekkiej Atletyce, które jednocześnie były Gimnazjadą na szczeblu powiatu. W zawodach wystartowała 28 osobowa ekipa UKS Siódemka Ostrołęka.

Zawodnicy "Siódemki" w 13 konkurencjach (nie licząc sztafet) wywalczyli w sumie 8 medali (w tym 4 złote), 13 miejsca premiowanych awansem do zawodów międzypowiatowych w Gimnazjadzie i ustanowili 27 rekordów życiowych.

Złote medale zdobyli: Kornelia Suchecka w biegu na 100m, Konrad Zygmunt w biegu na 300m, Daniel Gadomski w biegu na 1000m i Aleksandra Grzyb w skoku w dal.

Medale srebrne wywalczyli: Sara Pons w biegu na 600m i Ewelina Nożewska w pchnięciu kulą.

Z brązowymi medalami z Kadzidła wyjechali: Karolina Święcicka w biegu na 100m i Paulina Kojtek w biegu na 600m.

W tym samym dniu (18 maja) gdy młodzicy walczyli o medale w Kadzidle; w Warszawie startowali juniorzy i seniorzy UKS Siódemka. Najlepiej wypadła Katarzyna Gwiazda, która w silnie obsadzonym konkursie skoku w dal (pomimo kontuzji ) zajęła 2 miejsce z rezultatem 5,74m. Piąty w trójskoku był Michał Wierciński – 12,09m, a szósty Marcin Mierzejewski – 11,99m. W biegu na 1500m nowy rekord życiowy ustanowiła Martyna Budziłek – 5:10,55s, a na tym samym dystansie Damian Świerdzewski osiągnął rezultat 4:17,02s.