Letnia Uniwersjada 2013: Grzegorz Łomacz srebrnym medalistą!

Siatkówka 16 lipca 2013 Komentarzy

Nie udał się siatkarskiej reprezentacji Polski finałowy mecz Uniwersjady w Kazaniu. Podopieczni Radosława Panasa gładko przegrali 0:3 z Rosjanami i zdobyli srebrny medal tej imprezy. Przypomnijmy, że kapitanem reprezentacji podczas Uniwersjady był pochodzący z Ostrołęki Grzegorz Łomacz.

Siatkarze Sbornej praktycznie przez całe spotkanie kontrolowali boiskowe wydarzenia. Jedynie w trzecim secie biało-czerwoni postraszyli gospodarzy, wychodząc na prowadzenie 7:3. Rosjanie szybko jednak odrobili straty i przypieczętowali swoje zwycięstwo w trzech setach, ciesząc się ze złotego medalu. Polakom musi więc wystarczyć srebro, które i tak jest świetnym wynikiem dla tej reprezentacji.

Reprezentacja Polski, której kapitanem jest ostrołęczanin Grzegorz Łomacz, w trakcie tego turnieju pokonała drużyny Chin, Szwajcarii, Makau, Australii, Brazylii, Korei Południowej i Ukrainy. Jedyną porażką biało-czerwonych była ta finałowa z Rosją.

Reprezentację Polski na Uniwersjadzie w Kazaniu tworzyli: Grzegorz Łomacz (kapitan), Kacper Popik, Grzegorz Bociek, Wojciech Żaliński, Miłosz Hebda, Wojciech Ferens, Krzysztof Wierzbowski, Wojciech Włodarczyk, Piotr Hain , Karol Kłos, Maciej Zajder, Damian Wojtaszek.

ROSJA - POLSKA 3:0 (25:22, 25:19, 25:19)