Lider nie pozostawił złudzeń

Piłka ręczna 03 lutego 2017 0 Komentarzy

Początek meczu był wyrównany, ale kolejne minuty to już pokaz sił lidera II ligi KS Uniwersytet Radom. Szczypiorniści Trójki Ostrołęka wrócili do domu z porażką.

Zaczęło się całkiem przyzwoicie - obie drużyny rzucały bramkę za bramką i na tablicy wyników widniał rezultat 6:5 dla ostrołęczan. Wtedy to w ekipie z Radomia nastąpiła zmiana w bramce, a rezerwowy Marcin Hernik po kilku chwilach stał się bohaterem gospodarzy. Dobre interwencje bramkarza i skuteczne kontry sprawiły, że "Uniwerek" do przerwy prowadził już 16:12.

Druga połowa przebiegała już zdecydowanie pod dyktando gospodarzy, którzy świetnie grali w obronie i nie dopuszczali Trójki do bramkowych zdobyczy. Mimo ambitnej gry i kolejnych bramek zdobywanych przez Rafała Niećkę i Sławomira Dmowskiego (to dwaj najskuteczniejsi gracze Trójki w tym meczu), to radomianie byli zdecydowanie lepsi i zakończyli mecz z trzynastoma bramkami przewagi. Końcowy wynik - 36:23 dla Uniwersytetu Radom.

Następny mecz Trójki - 12 lutego u siebie z ChKS Łódź. Początek meczu w hali przy Berlinga o godz. 14.00.