Liga okręgowa: Korona zwycięża w starciu ze Żbikiem

Piłka nożna 26 października 2014 Komentarzy

Korona Ostrołęka pokonała Żbik Nasielsk 4:1 w meczu 13. kolejki ligi okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej. Zawodnicy niebiesko-żółtych dzięki temu zwycięstwu stali się samodzielnym liderem rozgrywek.

Już w pierwszej połowie zawodnicy Korony dwukrotnie "ukąsili" rywala. Jako pierwszy na listę strzelców tuż po kwadransie gry wpisał się Dariusz Jastrzębski. Na 2:0 podwyższył Paweł Dzbeński. Goście zdobyli kontaktową bramkę, stało się to już po przerwie - w 63. minucie. Korona odpowiedziała błyskawicznie, bo już minutę później było 3:1 po trafieniu Michała Noska. Wynik ustalił Karol Kamionowski, strzelając z rzutu karnego na minutę przed końcem meczu.

Po trzynastu kolejkach podopieczni Andrzeja Łyzińskiego i Michała Robaszkiewicza zajmują pierwsze miejsce w tabeli, zgromadzili 30 punktów. Ostrołęczanie mają dwa punkty przewagi nad Wkrą Bieżuń i trzy nad Tęczą JBB Łyse.

Korona Ostrołęka - Żbik Nasielsk 4:1 [2:0]