Liga okręgowa: Pasjonujaca walka o miejsce barażowe!

Piłka nożna 30 maja 2015 Komentarzy

W sobotę 30 maja odbyło się większość spotkań 27. kolejki ligi okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej. Wyniki tej serii gier sprawiły, że końcówka sezonu zapowiada się jeszcze bardziej emocjonująco. Wkra Bieżuń pewnie zmierza do IV ligi, ale bój o drugie miejsce toczą aż cztery zespoły!

Sporo emocji wzbudził mecz ostrołęckiej Korony, która przed własną publicznością podjęła KS CK Troszyn. Derby powiatu ostrołęckiego rozstrzygnęły się dopiero w drugiej połowie. W ostatnich dziesięciu minutach goście zapewnili sobie zwycięstwo po golach Kamila Bednarczyka i Piotra Gutowskiego. Troszyn wygrał 2:0 i - choć nadal zajmuje piąte miejsce w tabeli - wciąż jest w grze o drugie miejsce, gwarantujące grę w barażach o awans do IV ligi.

Kapitalne spotkanie obejrzeli kibice w Nowym Mieście, gdzie Sona grała z Tęczą JBB Łyse. Zespół z powiatu ostrołęckiego pojechał na mecz na szczycie bez trenera, gdyż w ostatnich dniach w kontrowersyjnych okolicznościach pracę stracił dotychczasowy szkoleniowiec Tęczy Kazimierz Puławski. Do przerwy Sona prowadziła 3:1 i wydawało się, że gospodarze pewnie zmierzają po umocnienie się na drugim miejscu w tabeli. W drugiej połowie to jednak gracze z Łysych trzykrotnie wpisywali się na listę strzelców, krzyżując plany miejscowym. Tęcza wygrała 4:3, a bramki dla zespołu z powiatu ostrołęckiego strzelili Marek Cichy (dwie), Piotr Magdaleński i Marek Kaliszewski.

Miłe zaskoczenie spotkało kibiców Rzekunianki Rzekuń, która udała się do powiatu płońskiego na mecz z Wkrą Sochocin. Podopieczni Pawła Sendrowskiego pokonali dużo wyżej notowanego rywala 3:2 i nawet mimo niekorzystnej sytuacji w tabeli pozostawili po sobie dobre wrażenie.