Liga okręgowa: Sona wywiozła trzy punkty z Ostrołęki [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 25 marca 2016 Komentarzy

Korona Ostrołęka przegrała z Soną Nowe Miasto 1:3 w spotkaniu 17. kolejki ligi okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej. Gospodarze do przerwy nadawali ton grze i zasłużenie prowadzili, lecz w drugiej połowie wicelider potwierdził klasę i trzy punkty pojechały do powiatu płońskiego.

Już w piątej minucie spotkania Korona mogła wyjść na prowadzenie, lecz strzał z dystansu Michała Noska pewnie złapał Rafał Wieczorkowski. Trzy minuty później gospodarze popełnili poważny błąd w obronie, lecz wszystko wyjaśnił bramkarz Kamil Rymek, zastępujący pauzującego za czerwoną kartkę Sebastiana Szczechowiaka. Pierwsza bramka padła w 20. minucie, skrzydłowy Korony urwał się prawą stroną, dorzucił piłkę w pole karne, a strzałem z najbliższej odległości akcję zamknął Michał Nosek. Jeszcze przed przerwą dwukrotnie strzałami z dystansu szczęścia próbował Tomasz Jóźwiak, lecz wynik nie uległ zmianie i po 45 minutach mieliśmy wynik 1:0.

Mało kto spodziewał się sytuacji, jaka miała miejsce już w pierwszych minutach drugiej części gry. Po zmianie stron gospodarze wyszli z szatni jakby uśpieni, co szybko znalazło rezultat w postaci bramki Macieja Białorudzkiego. Niepilnowany gracz gości doskonale strzelił głową, wyrównując wynik meczu. W 56. minucie było już 1:2 - na strzał z 16. metra zdecydował się Łukasz Brzeszkiewicz, piłka przeszła po rękach Kamila Rymka i wylądowała w siatce. Gospodarze rzucili się do ataku, lecz z ich ofensywy wynikało niewiele. Najlepszą okazję miał w 85. minucie powracający do zespołu Piotr Kubat, lecz nie dał rady skierować piłki głową do bramki gości. W końcówce Korona rzuciła do ataku wszystkie siły, w doliczonym czasie gry niebiesko-żółci mieli nawet szansę na gola, lecz jej nie wykorzystali. Zostali za to szybko skarceni za sprawą świetnej kontry Sony. Bramkarza Korony strzałem w sytuacji sam na sam pokonał Michał Ernest, po tym golu sędzia zakończył spotkanie.

Z pewnością ostrołęczanie mają jeszcze nad czym pracować, jeżeli chodzi o skuteczną grę. Na wyróżnienie zasługuje Michał Nosek, przeżywający swoją drugą piłkarską młodość. Oprócz bramki, imponował on ambitną walką o każdą piłkę i dokładnymi podaniami. Fakty są jednak nieubłagane - Korona poniosła czwartą porażkę w tym sezonie i do lidera traci już 16 punktów.

Korona Ostrołęka - Sona Nowe Miasto 1:3 (1:0)
Nosek 20 - Białorudzki 46, Brzeszkiewicz 56, Ernest 90+4

KORONA: Rymek - Zięba, Jastrzębski, Skarżyński, Borkowski, Staszczuk (60' Gawrych), Górski, Jóźwiak (55' Drężewski), Nosek, Dzbeński, Ogonowski (60' Kubat).

SONA: Wieczorkowski - Młudzikowski, Chyczewski, Wiktorowicz, Kowalczyk, Brzeszkiewicz, Kraszewski (50' Bandurski), Małecki, Białorudzki (70' Caliński), Ernest, Drążek (46' Falęcki).