Liga okręgowa: Tęcza Łyse pewnie ograła PAF Płońsk

Piłka nożna 25 marca 2016 Komentarzy

Piłkarze Tęczy Łyse pewnie zmierzają po zwycięstwo w lidze okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej. Gracze z powiatu ostrołęckiego w meczu 17. kolejki wygrali z PAF Płońsk 3:0, odnosząc tym samym piętnaste zwycięstwo w sezonie.

Pojedynek ten był starciem pierwszej z ostatnią drużyną ligi, dlatego faworyt był wyraźnie sprecyzowany - byli to piłkarze z powiatu ostrołęckiego. Podopieczni Dariusza Narolewskiego przez pół godziny nie potrafili jednak znaleźć drogi do bramki rywala. Niemoc przełamał Piotr Kamionowski, wyprowadzając Tęczę na prowadzenie. Pięć minut później świetnie spisał się Marek Cichy i było już 2:0. Warto dodać, że dla snajpera z Łysych był to już dwudziesty czwarty gol w obecnych rozgrywkach.

W drugiej połowie nadal Tęcza kontrolowała boiskowe wydarzenia. Wynik spotkania w 73. minucie ustalił Piotr Kamionowski. Zespół z Łysych wygrał 3:0 i po 17 kolejkach prowadzi w okręgówce, mając sześć punktów przewagi nad Soną Nowe Miasto. Zwycięzca rozgrywek uzyska bezpośredni awans do IV ligi, drugi zespół powalczy o promocję w barażach.

Tęcza Łyse - Płońska Akademia Futbolu 3:0 (2:0)
P. Kamionowski 30, 73, Cichy 35

TĘCZA: Jędraszczak - Sulkowski, Domian, Lipowski, Kardaś, P. Kamionowski (78' Zygmunt), Sowa, Wargulewski (75' Pa. Magdaleński), M. Kaliszewski, Śnietka (64' Korytkowski), Cichy (84' H. Kaliszewski).

PAF: Bońkowski - Białęcki, Bielski, Gołaszewski (80' Tyski), Kuciński, Malicki, Popowski, Skolimowski (65' Rosiak), Szymański (79' Dzięgielewski), Więcław (46' Kornatowski), Wiśniewski.