Ligowe i turniejowe zmagania młodzików UKS Olimp Ostrołęka

Siatkówka 29 listopada 2016 Komentarzy

Młodzicy UKS Olimp Ostrołęka pod wodzą trenera Norberta Majkowskiego w obecnym sezonie mają za sobą kilka niezwykle ważnych spotkań. Ostrołęczanie rywalizowali w turniejach I i II ligi mazowieckiej, wzięli też udział w prestiżowym turnieju Wola Cup w Warszawie. Zobacz wyniki.

Młodzików UKS Olimp trenuje Norbert Majkowski / fot. archiwum eOstroleka.pl

WOLA Cup

W dniach 18-20 listopada młodzicy Olimpu wzięli udział w niezwykle prestiżowym turnieju Wola Cup, odbywającym się po raz 30. Turniej miał rangę międzynarodową, oprócz polskiej czołówki wzięli w nim udział reprezentanci Austrii, Łotwy, Niemiec i Słowacji. Olimp w fazie grupowej trafił do rywalizacji z MOS Wola II Warszawa, Slavią Svidnik i AKS Resovia. W pierwszym spotkaniu ostrołęczanie ulegli Resovii 0:2, następnie wygrali 2:0 z MOS Wola II Warszawa, a na zakończenie grupy ulegli Slavii Svidnik 0:2. Rozgrywki grupowe Olimp zakończył na miejscu trzecim, co oczywiście nie dawało szans walki o medale, ale nie oznaczało też końca turnieju.

W fazie pucharowej pierwszym rywalem Olimpu był niemiecki VC Dresden, z którym podopieczni Norberta Majkowskiego wygrali 2:1, mimo słabego pierwszego seta przegranego 10:25. Następnie Olimp zmierzył się z austriackim Hot Volley Wiedeń, z którym niestety nie ugrał zbyt wiele, przegrywając zdecydowanie 0:2. W meczu o 11. miejsce nasi siatkarze zagrali z Metrem Warszawa i wygrali pierwszego seta, lecz kolejne padły łupem warszawian. Olimp zajął więc dwunaste miejsce w szesnastozespołowej stawce, jednak był to turniej niezwykle mocno obsadzony.

Zwyciężył Trefl Gdańsk przed MOS Wola Warszawa i Trójką Kobyłka. Najlepszym zawodnikiem Olimpu w tym turnieju wybrano Piotra Konopkę. Było to dobre przetarcie przed turniejem II ligi, jaki miał odbyć się za tydzień w Międzyborowie. Przejdźmy więc do rozgrywek ligowych...

I i II liga

Młodzicy Olimpu sezon rozpoczęli od turnieju rozstawieniowego w Kobyłce, w którym zmierzyli się z MOS Wola II Warszawa, Iskrą Warszawa i Polonezem Wyszków. Ostrołęccy siatkarze pewnie wygrali wszystkie spotkania, nie tracąc przy tym nawet seta. Olimp był zdecydowanie najlepszym zespołem turnieju, o czym świadczy fakt, że najwięcej punktów w secie zdołali urwać im gracze MOS i Poloneza - po 14.

Świetna postawa zaowocowała awansem do I ligi. Pierwszy turniej odbył się w październiku w Międzyborowie. Niestety, tym razem podopiecznym Norberta Majkowskiego nie udało się odnieść żadnego zwycięstwa. Wszystkie spotkania Olimp przegrał 0:2, a pogromcami ostrołęczan okazali się siatkarze Wrzosu Międzyborów, MOS Wola Warszawa, Trójki Kobyłka, Czarnych Radom i MKS MDK Warszawa. Szóste miejsce oznaczało spadek do II ligi.

Po przegrupowaniu zespołów doszło do kolejnych turniejów. Olimp przystąpił do turnieju II ligi w Międzyborowie. Ostrołęczanie pechowo rozpoczęli turniej, przegrywając 1:2 z UKS Plas Warszawa (co ciekawe, drużynę tę prowadzi wychowanek UKS Olimp Mariusz Cichoń), a następnie 0:2 z gospodarzami - Wrzosem Międzyborów. Stało się jasne, że ciężko będzie awansować do I ligi, gdyż awans wywalczały dwa najlepsze zespoły. Olimp w kolejnych meczach pokazał się jednak z dobrej strony, wygrywając 2:1 z MOS Wola II Warszawa, 2:1 z Metrem II Warszawa i 2:0 z Polonezem Wyszków.

- Niestety, nie udało się awansować do pierwszej ligi, ale utrzymaliśmy się w drugiej na trzecim miejscu. Kolejny turniej ligowy rozegramy za miesiąc i będziemy się starali dobrze do niego przygotować - mówi trener Norbert Majkowski.

Młodzicy UKS Olimp Ostrołęka w sezonie 2016/17 występują w następującym składzie: Kacper Kord, Piotr Konopka, Andrzej Kaczyński, Wiktor Dmochowski, Bartłomiej Subzda, Adrian Siok, Dominik Opęchowski, Filip Ogonowski, Aleksander Szewczyk, Kacper Brzostek, Maksymilian Murawski, Jakub Brzostek. Trener: Norbert Majkowski.