Łomacz z kolejnym zwycięstwem w Plus Lidze

Siatkówka 15 lutego 2015 Komentarzy

Cuprum Lubin pokonał MKS Banimex Będzin 3:2 w meczu 25. kolejki Plus Ligi. "Miedziowi" z ostrołęczaninem Grzegorzem Łomaczem w składzie odnieśli już szesnaste zwycięstwo w tym sezonie i awansowali na piąte miejsce w tabeli.

Łomacz tradycyjnie już pojawił się w wyjściowym składzie "pomarańczowych". W pierwszym secie lepsi okazali się gracze z Będzina, zwyciężając po grze na przewagi. Druga odsłona przebiegała już pod dyktando Cuprum, podobnie było w secie trzecim. Niespodziewanie w czwartym rozdaniu goście obudzili się i zdołali doprowadzić do tie-breaka. W nim gospodarze przypieczętowali jednak zwycięstwo, wygrywając do 12 i w całym meczu 3:2. MVP meczu został wybrany atakujący Cuprum Szymon Romać.

Cuprum po 25 kolejkach zajmuje piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 48 punktów. Lubinianie w ostatniej kolejce rundy zasadniczej będą musieli zaciekle bronić piątej lokaty - tuż za nimi z jednym punktem straty znajduje się Transfer Bydgoszcz. Podopieczni trenera Gheorghe Cretu w 26. kolejce zagrają na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem.

Cuprum Lubin - MKS Banimex Będzin 3:2 (27:29, 25:15, 25:14, 22:25, 15:12)

Cuprum: Borovnjak, Trommel, Michalski, Paszycki, Romać, Łomacz, Rusek (libero) oraz Łapszyński, Gorzkiewicz.

Banimex: Sarnecki, Pawliński, Gaca, Oczko, Warda, Żuk, Milczarek (libero) oraz Kowalski, Hebda, Hunek, Mierzejewski, Tomczyk.