Łotwa zdobyta przez młodziczki Nike Ostrołęka

Siatkówka 25 kwietnia 2017 3 Komentarze

Młodziczki OTPS Nike Ostrołęka mają za sobą bardzo udany turniej w łotewskim Daugavpils. Podopieczne Dariusza Piersy i Joanny Sobotki wygrały wszystkie spotkania z zagranicznymi rywalkami, odnosząc tym samym zwycięstwo w całym turnieju.

Ostrołęczanki w pierwszej fazie rozgrywek nie miały sobie równych i wygrały wszystkie spotkania bez straty seta. Pierwszego dnia turnieju najpierw pokonały pierwszą drużynę Daugavpils do 18 i 24, a następnie zwyciężyły do 9 i 16 z zespołem z estońskiego Tallina. W drugim dniu turnieju zaczęło się od wyśmienitego meczu z Voru, wygranego do 12 i 16, a następnie kolejna victoria - do 19 i 23 z drugim zespołem z Tallina. Dzieła dopełniło zwycięstwo do 8 i 12 z Daugavpils II.

Dwa najlepsze zespoły tego turnieju spotkały się jeszcze w finale, zagrały tam siatkarki Nike oraz ekipa gospodyń z Daugavpils. Pierwszego seta siatkarki z Ostrołęki wygrały 25:11, lecz w drugim triumfowały gospodynie 25:21. Zadecydował pełen emocji tie-break, który skończył się grą "na przewagi" i ostatecznym zwycięstwem ostrołęczanek 22:20.

- Finał to było prawdziwe "meczycho", pełna sala, trąbki, okrzyki, a mimo to nasze dziewczyny wytrzymały presję i odniosły zwycięstwo nad gospodyniami - opisuje trener Dariusz Piersa, pragnący także podziękować osobom, które przyczyniły się do tego wyjazdu: - Dziękuję sponsorom, czyli panu prezydentowi Januszowi Kotowskiemu, państwu Monice i Dariuszowi Nowak, pani Anecie Zamojskiej i panu radnemu Grzegorzowi Milewskiemu. Dziewczęta doceniły państwa pomoc i wygrały turniej, z czego bardzo się cieszymy.

Ekipę Nike w turnieju na Łotwie tworzyły Alicja Lendzioszek, Aleksandra Nowak, Ewa Zamojska, Oliwia Kuligowska, Wiktoria Sawicka, Alicja Nikodemska, Karolina Stankiewicz, Daria Koralewska, Małgorzata Łuczkowska, Julia Giers, Wiktoria Żyłka, Aleksandra Lipka oraz trenerzy Dariusz Piersa i Joanna Sobotka.