Marek Pietruczuk najlepszym bokserem w Polsce: Ostrołęczanin na szczycie rankingu PZB!

Sporty walki 01 lipca 2013 Komentarzy

19-letni Marek Pietruczuk znalazł się na szczycie rankingu Polskiego Związku Bokserskiego. Pięściarz Victorii Ostrołęka jest aktualnie najlepszym bokserem w kategorii 56 kilogramów. W zestawieniu znalazło się również miejsce dla dwóch innych zawodników Victorii.

28 czerwca strona internetowa PZB opublikowała aktualizację rankingu najlepszych bokserów w Polsce. W seniorskiej kategorii 56 kilogramów bezkonkurencyjny okazał się Marek Pietruczuk, który wyprzedził Sylwestra Kozłowskiego z Gwardii Warszawa i Mateusza Mazika z RUSHH Kielce. Przypomnijmy, że w niedawno rozegranych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Pietruczuk zdobył srebrny medal, potwierdzając swoją przynależność do krajowej czołówki.

W zestawieniu nie zabrakło także dwóch innych bokserów Victorii. W kategorii 64 kilogramy na dziesiątym miejscu uplasował się Paweł Żarnoch. Wśród bokserów do 75 kilogramów na czternastej lokacie sklasyfikowany został Kamil Ziemek.

Ranking najlepszych zawodników seniorów obejmuje punktację po Grand Prix (Ostróda, Gdańsk, Ząbkowice, Białystok), Turniejach Międzynarodowych (Deberczyn-Węgry, Sofia-Bułgaria, Warszawa-Feliksa Stamma), 84. Indywidualnych Mistrzostwach Polski (Zawiercie), Mistrzostwach Europy (Mińsk-Białoruś) i XXI Młodzieżowych Mistrzostwach Polski (Wałcz).