Maria Murawska w świetnej formie: Dobre starty pływaków UŚKS

Pływanie 22 maja 2014 Komentarzy

Zawodnicy UŚKS Ostrołęka odnieśli kolejne sukcesy w ogólnopolskich zawodach. Tym razem podopieczni Włodzimierza Janczewskiego wystartowali w Mławie i Warszawie. Nie zabrakło obiecujących wyników.

W zawodach o Puchar Burmistrza Mławy wystartowali Maria Murawska i Rafał  Majkowski. Zdobyli łącznie siedem medali (1 złoty, 5 srebrnych i 1 brązowy). Majkowski zdobył trzy medale, Murawska dołożyła do kolekcji cztery "krążki" i puchar dla najlepszej zawodniczki turnieju.

W Warszawie odbyła się kolejna runda zawodów "Od Młodzika do Olimpijczyka". Zawody rozegrane na obiektach Warszawianki przyniosły kolejne medale dla ostrołęckich pływaków. Kolejny kapitalny występ zanotowała wspomniana już Maria Murawska, która wygrała wyścig na 50 metrów stylem motylkowym z najlepszym w tym roku wynikiem w Polsce - 0:35,18.

- Marysia ma szansę na poprawienie wyniku starszej koleżanki klubowej Marty Kot, która zanotowała udany start na Mistrzostwach Europy juniorów w Budapeszcie oraz pójść w ślady Maćka Lewandowskiego, który zdobył złoto na europejskim czempionacie w kategorii juniorów w Londynie - mówi trener Włodzimierz Janczewski.

W Warszawie dobrze spisali się także pozostali pływacy UŚKS: Rafał Majkowski był dziewiąty na 50m stylem motylkowym i dwunasty na 100m stylem grzbietowym, o rok młodsza Julia Bożomańska była ósma na 50m stylem motylkowym i dwunasta na 50m stylem dowolnym. Dobrze pływali także Kamil Bojarski i Martyna Kukuć, a najmłodsza Zofia Pragacz zajęła dziewiąte miejsce na 50m stylem grzbietowym.