Mateusz Matyczak zwycięzcą turnieju Masters (zdjęcia)

Tenis ziemny 03 października 2017 0 Komentarzy

Mateusz Matyczak zwyciężył w tenisowym turnieju Masters z udziałem ośmiu najlepszych zawodników sezonu 2017. Na ostrołęckich kortach przy ul. Hallera doszło do sporej niespodzianki w finale, gdyż 20-letni zawodnik pokonał niezwykle utytułowanego Jordana Czapskiego.

W grupie zielonej rywalizowali Kamil Woźniak, Adam Otłowski, Konrad Czapski i Mateusz Matyczak. Z kolei w grupie żółtej pojedynki toczyli Jordan Czapski, Krzysztof Bułkowski, Bartosz Murach i Jakub Nosek. Zwycięzcami grup zostali Mateusz Matyczak i Jordan Czapski, a z drugich miejsc awans do półfinałów uzyskali Kamil Woźniak i Krzysztof Bułkowski.

Pierwszy półfinał przebiegł pod dyktando Matyczaka, który pokonał Bułkowskiego 6:4 6:2. W drugim półfinale Jordan Czapski w trzech setach wygrał z Kamilem Woźniakiem 6:4 4:6 6:3. W meczu o trzecie miejsce Bułkowski wygrał z Woźniakiem 7:6 (7:5) 6:3, a do rozegrania pozostał jeszcze tylko finał.

Faworytem spotkania finałowego był Czapski, który od lat dominuje na tenisowych arenach w mieście. Sport jest jednak nieprzewidywalny, co zobaczyliśmy także podczas finału tego turnieju. Mateusz Matyczak w pierwszym secie raz przełamał Jordana Czapskiego i wygrał 6:4, a w drugim secie przypieczętował zwycięstwo wygraną w secie 6:3. Najlepsi tenisiści odebrali nagrody od prezydenta Ostrołęki Janusza Kotowskiego oraz prezesa zarządu Prospreco Polska sp. z o.o - Roberta Mierzejewskiego.

Po rozegraniu turnieju nastąpiło podsumowanie sezonu 2017 podczas, którego nagrody otrzymali najlepsi zawodnicy ligi tenisa OST, oraz zostały wręczone certyfikaty ukończenia szkoleń tenisowych przeprowadzonych przez OST wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.