Medale i rekordy ratowników WOPR-OS na Mistrzostwach Polski [ZDJĘCIA]

Inne 24 czerwca 2015 Komentarzy

W dniach 20-21 czerwca na 50-metrowej pływalni WKS Śląsk we Wrocławiu odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski w ratownictwie wodnym. Znakomity występ zanotowali reprezentanci WOPR-OS Ostrołęka. Podopieczni Dariusza Małkowskiego wrócili do domu z sześcioma medalami i z rekordem Polski.

W konkurencji 50 m holowanie manekina złoty medal w kategorii młodzik zdobył Mateusz Adamowski, Hubert Nakielski w kategorii junior młodszy uzyskał drugie miejsce. Anna Mierzejewska wśród juniorek młodszych uplasowała się na trzynastej pozycji, Dawid Świercz w kategorii junior był piętnasty.

W konkurencji 100 m ratownik tytuł Mistrza Polski w kategorii junior młodszy z nowym rekordem Polski zdobył Hubert Nakielski, Anna Mierzejewska w swojej kategorii uplasowała się na dziewiątym miejscu, a Dawid Świercz wśród juniorów był siedemnasty. O dużym pechu można mówić w  przypadku startu Mateusza Adamowskiego, który uzyskał czas dający srebrny medal, lecz niestety sędziowie dopatrzyli się przekroczenia strefy 5 metrów podczas zapinania manekina i nasz zawodnik został zdyskwalifikowany. W konkurencji 100 m ratowanie w płetwach Adamowski potwierdził swoją dobrą dyspozycję, zdobywając tytuł Mistrza Polski, Hubert Nakielski w juniorach młodszych - mimo ustanowienia rekordu życiowego - musiał zadowolić się brązowym medalem, Mierzejewska w swojej kategorii była dwunasta, a Świercz wśród juniorów - trzynasty.

Podczas drugiego dnia mistrzostw rozegrane zostały konkurencje 100 m kombinowane oraz 200 m super  ratownik. Konkurencje te ze względu na swoją trudność rozgrywane są: kombinacja tylko dla juniorów młodszych, juniorów i seniorów, super ratownik dla juniorów i seniorów. W 100 m kombinowane Hubert Nakielski, ustanawiając swój nowy rekord życiowy, zdobył tytuł wicemistrza Polski a Dawid Świercz wśród juniorów był dwunasty. W konkurencji 200 m super ratownik Dawid uplasował się na szesnastej pozycji.

- Sukcesy osiągnięte przez naszych zawodników potwierdzają ich przynależność do najlepszych w kraju, a zdobyte medale i tytuły to efekt codziennej ciężkiej pracy na treningu. Serdecznie dziękuję Prezydentowi Ostrołęki za udzielone wsparcie finansowe ułatwiające możliwość startu naszej reprezentacji w mistrzostwach. Wszystkim zawodnikom gratuluję osiągniętych wyników i sukcesów oraz dziękuję za godne reprezentowanie WOPR-OS Ostrołęka - podsumowuje Dariusz Małkowski, prezes WOPR-OS Ostrołęka.

Podczas mistrzostw oprócz wyników indywidualnych w poszczególnych konkurencjach prowadzona była również klasyfikacja na najbardziej wszechstronnych zawodników. W klasyfikacji tej w przypadku kategorii młodzik i junior młodszy brano pod uwagę trzy najlepsze starty a w przypadku kategorii junior - cztery najlepsze starty. W kategorii młodzik Mateusz Adamowski uplasował się na trzecim miejscu, tracąc do pierwszego miejsca zaledwie dwa punkty. Wśród juniorów młodszych Hubert Nakielski był drugi, a w kategorii junior młodszy Anna Mierzejewska zajęła dwunastą lokatę.