Medale ostrołęczan na igrzyskach w Maladze! (zdjęcia)

Inne 10 lipca 2017 0 Komentarzy

W dniach 25 czerwca - 2 lipca w hiszpańskiej Maladze odbyły się XXI Światowe Igrzyska dla Osób po Transplantacji. Medale dla reprezentacji Polski zdobyli także ostrołęczanie: Jakub Janczewski popłynął po krążki, z kolei Robert Serejko swój brąz zdobył w darcie, czyli popularnych "lotkach".

Jakub Janczewski znany jest w Ostrołęce z pracy szkoleniowej z pływakami, ale okazuje się, że sam również świetnie pływa. Podczas igrzysk w Maladze zdobył on dwa srebrne medale - na 50 m i 100 m stylem klasycznym. Do tego dołożył dwa brązowe medale w sztafetach: 4 x 50 m stylem zmiennym i 4 x 50 m stylem dowolnym (z Andrzejem Lewandowskim, Dawidem Zimkowskim i Arturem Zychowiczem).

W pływaniu startował także Robert Serejko, lecz nie udało mu się w tej konkurencji zdobyć medalu. Świetnie poszło mu za to w darcie, czyli "lotkach". Wystąpił on w kategorii mężczyzn 50-59 lat i zajął trzecie miejsce, tuż za Peterem Dobosem z Węgier i Janem Pullosem z Holandii.

W XXI Światowych Igrzyskach po Transplantacji wzięło udział 1500 zawodników z 52 krajów. Polskę reprezentowała 21-osobowa reprezentacja, która wywalczyła 39 medali: 8 złotych, 16 srebrnych i 15 brązowych. Dla Polaków były to rekordowe igrzyska pod względem zdobytych medali.