Medalowe starty Siódemki w stolicy i Olszewie-Borkach

Lekkoatletyka 24 czerwca 2015 Komentarzy

Zawodnicy i zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego "Siódemka" nie próżnują i zaliczają kolejne udane starty. Tym razem reprezentanci ostrołęckiego klubu z powodzeniem wzięli udział w zawodach, które odbyły się w Warszawie i Olszewie-Borkach.

W sobotę 20 czerwca reprezentanci Siódemki wzięli udział w Mistrzostwach Warszawy Juniorów i Juniorów Młodszych. Martyna Budziłek zajęła drugie miejsce w biegu na 3000 metrów zz wynikiem 10:43,99 s, co oznacza nowy rekord życiowy naszej zawodniczki i wypełnienie minimum na Mistrzostwa Polski Juniorów, które odbędą się w najbliższy weekend w Białej Podlaskiej. W biegu na 800 metrów rekord życiowy pobił Daniel Gadomski - uzyskał on 1:56,47 s, co dało mu trzecie miejsce. Również na najniższym stopniu podium stanął Karol Kudrzycki, który na 1500 metrów "wykręcił" czas 4:13,59 s. Na trzy kilometry pobiegła też Dorota Śnietka, do mety dotarła jako czwarta z czasem 11:42,68 s.

Dzień później zawodnicy UKS Siódemka wzięli udział w biegu "Zabiegaj o Borki", rozegranym na terenie Olszewa-Borek. Bieg na 2000 metrów gimnazjalistów wygrał Adam Piątkowski, drugi był Karol Rogoziński. Na tym samym dystansie wśród pań drugie miejsce zajęła Paulina Pilarska, czwarta była Sara Pons.