Medalowy duet Murawska-Kowalska. Ostrołęczanki triumfowały w Warszawie

Pływanie 17 października 2016 Komentarzy

Reprezentantki UKS Piątka Ostrołęka wzięły udział w Grand Prix Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Pływackiego na basenie Poloneza Warszawa, jest to trzecia runda pływackich zmagań najlepszych zawodników na Mazowszu. Ostrołęczanki zdobyły osiem medali w tym siedem złotych i jeden srebrny.

Formą, praktycznie jak zawsze, błysnęła Maria Murawska. Młoda zawodniczka zdobyła pięć złotych medali, triumfowała na następujących dystansach: 50 m stylem dowolnym (czas 27.58), 100 m stylem motylkowym (czas 1:06.16, rekord życiowy), 100 m stylem dowolnym (czas 1:00.14), 50 m stylem motylkowym (czas 29.55), 100 m stylem zmiennym (czas 1:09.16). Marysia po trzech rundach Grand Prix ma na swoim koncie 3543 punkty i lideruje w rankingu z przewagą ponad sześciuset (!) "oczek" nad drugą zawodniczką.

Dobrze spisała się też Magda Kowalska. Zdobyła ona dwa złote medale: na dystansie 100 m stylem motylkowym z czasem 1:11.91 (rekord życiowy poprawiony o cztery sekundy, a do tego najlepszy czas w rankingu europejskim rocznika 2004) i 50 m stylem motylkowym z czasem 32.92 (rekord życiowy). Poza tym, Kowalska zdobyła srebro na 200 m stylem dowolnym z czasem 2:18.60 (rekord życiowy) i czwarte miejsce na 100 m stylem dowolnym (1:05.77 - rekord życiowy). Pływaczka Piątki po trzech rundach Grand Prix zdobyła 2615 punktów i zajmuje trzecie miejsce w rankingu.

Zawody odbyły się w dniach 12-13 października.