Met-Plast Kolor o krok od brązu w Łomży

Koszykówka 07 kwietnia 2016 Komentarzy

Koszykarze Met-Plast Kolor Ostrołęka dobrze spisali się w pierwszym spotkaniu o brązowy medal Miejskiej Ligi Koszykówki w Łomży. Ostrołęczanie pokonali Basketoholics Łomża 45:36 i uzyskali niezłą zaliczkę przed spotkaniem rewanżowym.

Przypomnijmy, zawodnicy z Ostrołęki mieli sporego pecha w półfinałowej rywalizacji z ekipą XYZ. W pierwszym meczu prowadzili, lecz ponieśli porażkę przez osłabienia w ostatniej kwarcie i braki kadrowe. Z kolei w rewanżu po trzech kwartach to oni byli o krok od awansu, lecz czwartą odsłonę przegrali czterema punktami - o dwoma za dużo. Pozostało więc przygotować się do małego finału przeciwko Basketoholics Łomża.

Pierwsze spotkanie rywalizacji o trzecie miejsce rozpoczęło się od bardzo wyrównanej gry i po pierwszej kwarcie na tablicy wyników mieliśmy remis. Od tego momentu nieznaczną przewagę zaczęli budować koszykarze Met-Plast Kolor Ostrołęka. Kulminacją tego była czwarta odsłona - wygrana przez ostrołęczan sześcioma punktami. Ostrołęccy koszykarze wygrali to spotkanie, lecz ich przewaga mogłaby być jeszcze większa, jeżeli byliby skuteczniejsi w rzutach za 3 punkty. Na 22 takie próby trafili jedynie 4.

Rewanż zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę.

Basketoholics Łomża - Met-Plast Kolor Ostrołęka 36:45 (11:11, 11:13, 10:11, 4:10)

Met-Plast Kolor: Baczewski 7, Bloch 0, Gniazdowski -, Klusek 6, Mierzejewski 5, Morawski 2, Pliszka 7, Popielarz -, Ryfa -, Szuster 9, Zdanowicz 9.