Met-Plast Kolor Ostrołęka powalczy w małym finale

Koszykówka 30 marca 2016 Komentarzy

Koszykarze Met-Plast Kolor Ostrołęka byli o krok od awansu do finału Miejskiej Ligi Koszykówki w Łomży. Ostrołęczanie przegrali pierwszy mecz półfinałowy, lecz w rewanżu odrobili prawie wszystkie straty. Prawie, ponieważ niestety zabrakło dwóch punktów.

Droga ostrołęckiego zespołu w play-off MLK rozpoczęła się od ćwierćfinałowego pojedynku z ekipą +40. Nasi zawodnicy nie mieli żadnych problemów z pokonaniem niżej notowanego rywala i po wygranej 73:36 zameldowali się w półfinale. Tu rywalizacja toczyła się w formie dwumeczu, ale rywal też był silniejszy - ekipa XYZ.

Na pierwsze spotkanie koszykarze z Ostrołęki wyruszyli jedynie w sześcioosobowym składzie, co zemściło się w czwartej kwarcie. Niestety, Met-Plast Kolor kończył mecz w osłabieniu i stracił prowadzenie, jakie miał po trzech kwartach. Finał oddalił się, gdyż ostrołęczanie tracili do rywala trzynaście punktów. W rewanżu wszystko szło jednak po myśli koszykarzy z naszego miasta - po trzech kwartach prowadzili oni piętnastoma punktami. Trzeba było jedynie utrzymać tę przewagę. Niestety, w ostatnich minutach rywale zdobyli kilka ważnych punktów i ostatecznie do końcowego sukcesu ostrołęczanom zabrakło dwóch "oczek".

Teraz zawodników Met-Plast Kolor Ostrołęka czeka walka o trzecie miejsce z zespołem Basketoholics Łomża. Pierwsze spotkanie już w najbliższą niedzielę.