Met-Plast Kolor Ostrołęka w nowym sezonie Miejskiej Ligi Koszykówki

Koszykówka 30 listopada 2016 Komentarzy

Koszykarze Met-Plast Kolor Ostrołęka rozpoczęli nowy sezon w Miejskiej Lidze Koszykówki w Łomży. Ostrołęczanie nie zaliczą początku sezonu do udanych, gdyż w pierwszej i drugiej kolejce ponieśli porażki.

W pierwszej kolejce Met-Plast Kolor zmierzył się z Old Skulls. Początkowe fragmenty meczu były wyrównane, dzięki czemu po pierwszej kwarcie mieliśmy wynik 13:16. Jednak z każdą kolejną kwartą przewaga Old Skulls powiększała się, przez co końcowy wynik był mocno niekorzystny. Ostrołęka przegrała 46:68. Nadzieje na lepszy wynik należało odłożyć do kolejnego tygodnia i pojedynku z XYZ. Met-Plast Kolor pojechał na mecz w szerszym składzie, lecz nie uchroniło to ostrołęczan od porażki. Scenariusz był podobny - pierwszą kwartę rywale wygrali różnicą czterech punktów, w kolejnych - poza trzecią, którą Ostrołęka wygrała 15:13 - przewaga była powiększana. Ostatecznie skończyło się na czternastopunktowym zwycięstwie XYZ.

Met-Plast Kolor Ostrołęka to trzecia drużyna ubiegłego sezonu MLK w Łomży. Zwycięzcą poprzedniej edycji zostali koszykarze Old Skulls, w finale wygrywając z XYZ. Terminarz gier w nowym sezonie ułożył się więc dla Ostrołęki dość niekorzystnie, ale mamy nadzieję, że od spotkania z Żubrami Zambrów trwać będzie już tylko korzystna passa.

Old Skulls - Met Plast Kolor Ostrołęka 68:46 (16:13, 15:9, 17:9, 20:15)

Met-Plast Kolor: Mierzejewski 15, Pliszka 14, Baczewski 13, Kołodziejczyk 2, Bardyszewski 2.

Met Plast Kolor Ostrołęka - XYZ 42:56 (11:15, 7:13, 15:13, 9:15)

Met-Plast Kolor: Pliszka 13, Bloch 10, Bardyszewski 9, Baczewski 6, Mierzejewski 4, Kołodziejczyk, Zdanowicz.