Met-Plast Kolor pewnie ograł Wojownika Janczewo

Koszykówka 03 lutego 2016 Komentarzy

Dziewiąta seria gier w Miejskiej Lidze Koszykówki w Łomży przyniosła pewne zwycięstwo koszykarzy Met-Plast Kolor Ostrołęka. Reprezentanci naszego miasta rozgromili ostatni w tabeli Wojownik Janczewo, potwierdzając swoje aspiracje do tytułu mistrzowskiego. Do tego jednak jeszcze długa droga.

Mecz z Wojownikiem Janczewo przez pierwsze trzy kwarty przypominał egzekucję. Ostrołęczanie górowali nad rywalami w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła i przed ostatnią odsłoną prowadzili 61:14. Co ciekawe, reprezentantom Wojownika udało się wygrać ostatnią odsłonę, dzięki czemu zmniejszyli rozmiary porażki o cztery punkty. Końcowy wynik mówi jednak sam za siebie - to koszykarze z Ostrołęki mieli w tym meczu miażdżącą przewagę. Bohaterem spotkania został Konrad Szuster, który rzucił niemal połowę punktów zdobytych przez nasz zespół.

Met-Plast Kolor po dziewięciu kolejkach zajmuje trzecie miejsce w tabeli MLK z dorobkiem 15 punktów. Do lidera - XYZ - nasi koszykarze tracą pięć "oczek". Kolejny mecz ostrołęczan zostanie rozegrany w niedzielę 7 lutego o godzinie 17.00, rywalem będzie sąsiad z ligowej tabeli - Basketoholics Łomża. Więcej o sytuacji zespołu znad Narwi oraz przygotowaniach do niedzielnego starcia już w najbliższych dniach w naszym serwisie.

Wojownicy Janczewo - Met Plast Kolor Ostrołęka 24:67 (2:20, 7:25, 5:16, 10:6)

Met-Plast Kolor: Baczewski 0, Bloch 7, Gniazdowski 8, Popielarz 0, Skowroński 8, Szuster 33, Zdanowicz 11. '