Met-Plast Kolor w półfinale Miejskiej Ligi Koszykówki w Łomży!

Koszykówka 02 marca 2015 Komentarzy

Koszykarze Met-Plast Kolor Ostrołęka pokonali Basketoholics Łomża 65:40 w meczu pierwszej rundy play-off rozgrywek Miejskiej Ligi Koszykówki w Łomży. Tym samym ostrołęczanie awansowali do półfinału zmagań. W nim czeka już na nich niezwykle mocny rywal.

Ostrołęczanie w niedzielnym meczu zaprezentowali się z dobrej strony. Pierwszą kwartę gracze Met-Plast Kolor wygrali różnicą aż siedmiu punktów. W drugiej odsłonie do głosu doszli gospodarze, którzy wygrali ją w stosunku 9:6. Na półmetku rywalizacji Met-Plast Kolor prowadził więc 22:18 i kibice mogli oczekiwać dużych emocji w dwóch następnych kwartach.

Ciekawych akcji oczywiście nie zabrakło, lecz w trzeciej i czwartej kwarcie na boisku panowała ekipa z Ostrołęki. Koszykarze Met-Plast Kolor zdecydowanie wygrywali kolejne odsłony, zwyciężając w całym spotkaniu różnicą aż 25 punktów. Najskuteczniejszym zawodnikiem naszej drużyny został Sebastian Klusek - autor 22 punktów.

Przed ostrołęczanami kolejne wielkie wyzwanie w rozgrywkach Miejskiej Ligi Koszykówki. W spotkaniu półfinałowym Met-Plast Kolor zmierzy się bowiem z niepokonaną dotychczas drużyną XYZ. Faworytem tej rywalizacji będą z pewnością przeciwnicy, lecz ostrołęccy koszykarze zapowiadają walkę o każdy centymetr boiska. Pierwszy mecz półfinałowy między tymi drużynami zostanie rozegrany 15 marca o godzinie 17.00 w sali Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży.