Met-Plast Kolor zakończył rundę zasadniczą

Koszykówka 02 marca 2016 Komentarzy

Koszykarze Met-Plast Kolor Ostrołęka rozegrali ostatnie spotkanie rundy zasadniczej Miejskiej Ligi Koszykówki w Łomży. Mecz nie wyszedł jednak naszym koszykarzom, którzy przegrali z Old Skulls aż 35:62. Wkrótce rozpocznie się faza play-off.

Spotkanie między sąsiadami w tabeli było dość wyrównane przez pierwsze trzy kwarty. Inauguracyjną odsłonę wygrali ostrołęczanie, choć ich przewaga wynosiła tylko jeden punkt. Druga kwarta padła już jednak łupem rywala i do przerwy to Old Skulls prowadzili 27:22. W trzeciej kwarcie oba zespoły szły "łeb w łeb", co sprawiło, że nadal przewaga rywala ostrołęczan wynosiła pięć punktów. Zadecydowała ostatnia kwarta - był to najgorszy okres gry ostrołęckich koszykarzy w tej edycji ligi. Old Skulls wygrali tę część 24:2 i pogrzebali szansę ostrołęczan na zwycięstwo w tym meczu.

Met-Plast Kolor Ostrołęka zakończył fazę zasadniczą na trzecim miejscu z dorobkiem 20 punktów (8 zwycięstw, 4 porażki). W fazie play-off ekipa z Ostrołęki trafiła na zespół +40 z miejsca szóstego. Rywalizacja rozpocznie się od najbliższej soboty.

Old Skulls - Met-Plast Kolor Ostrołęka 62:35 (8:9, 19:13, 11:11, 24:2)

Met-Plast Kolor: Baczewski 2, Bloch 0, Klusek 0, Kochański 0, Popielarz 1, Ryfa 20, Szuster 11, Wysocki 0, Zdanowicz 2.