Metro Warszawa najlepsze w turnieju mini-siatkówki

Siatkówka 22 lutego 2012 Komentarzy

Do rywalizacji w hali im. Arkadiusza Gołasia przystąpiły zespoły w siatkarskich dwójkach i trójkach z rocznika 2001 i młodsi. Nasze miasto reprezentowali młodzi siatkarze z Akademii Gołasia prowadzeni przez trenera Włodzimierza Nowaczyka.

Najlepsza z dwójek Akademii: Michał Malinowski i Michał Murawski w rundzie finałowej zostali sklasyfikowani na piątej pozycji. Najlepszy okazał się zespół Metro Warszawa, przed Plas II Warszawa, Plas I Warszawa oraz Metro Warszawa.

W siatkarskich trójkach mimo ambitnej walki żaden z zespołów nie wywalczył przepustki do finałowej szesnastki zmagań. W tej kategorii najlepsi okazali się zawodnicy MOS Wola Warszawa przed Metro I Warszawa i Metro II Warszawa.

Zdecydowanie lepiej poradzili sobie starsi siatkarze z rocznika 1999 prowadzeni przez trenera Norberta Majkowskiego, którzy w sali sportowej Gimnazjum nr 2 grając czwórkami zajęli drugie miejsce w składzie Robert Tyc, Przemysław Bałdyga, Kamil Matusiak, Łukasz Stojke, Daniel Serowiecki, ustępując jedynie drużynie Metro Warszawa. Trzecie miejsce zajęli zawodnicy MOS Wola Warszawa.

Drugi zespół Akademii Gołasia w składzie Stefan Majkowski, Patryk Stepnowski, Mateusz Olech, Maciej Markowski i Jakub Sawczewko został sklasyfikowany na ósmej pozycji.

[źródło: MZOS-TiIT]