Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików: Osiem medali dla lekkoatletów z Ostrołęki

Lekkoatletyka 18 września 2014 Komentarzy

W poniedziałek 15 września w Warszawie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w lekkiej atletyce. Dobrze spisali się na nich reprezentanci naszego miasta. Medale dla Ostrołęki zdobyło aż ośmioro lekkoatletów z dwóch klubów.

Paulina Pilarska (fot. UKS 7 Ostrołęka)

Siedem medali na swoim koncie zapisali lekkoatleci OKLA Ostrołęka. Najlepiej spisała się Wiktoria Pławska. Podopieczna trenera Konrada Szustera w pchnięciu kulą 3 kg z wynikiem 12,44 m zdobyła złoty medal. Ze srebrem z zawodów wróciła Dominika Sęk, która w rzucie młotem 3 kg uzyskała wynik 24,38 m. Bardzo dobry start zanotowała również podopieczna trenera Bartosza Witkowskiego - Aleksandra Olewiecka, która z zawodów wróciła z dwoma brązowymi medalami. Pierwszy wywalczyła w skoku w dal z wynikiem 4,67 m, a drugi w sprincie na 100 metrów z czasem 12,99 s.

Z brązowymi medalami wrócił jeszcze Albin Zapadka w pchnięciu kulą 5 kg. Zawodnik prowadzony przez trenera Konrada Szustera uzyskał wynik 12,55 m. Na najniższym stopniu podium stanął również Patryk Bednarczyk w rzucie dyskiem 1 kg, z wynikiem 41,22 m. To z kolei podopieczny trener Katarzyny Szuster. W biegu na 100 m brąz zdobył także Patryk Werbanowski z wynikiem 11,91 s.

Medal brązowy zdobyła również zawodniczka UKS Siódemka Ostrołęka, Paulina Pilarska. Po fantastycznym finiszu zajęła ona trzecie miejsce w biegu na 600 metrów z czasem 1:44,62 s.