Mistrzostwa EEVZA: Polki pokonują Ukrainę i Litwę

Siatkówka 16 grudnia 2016 Komentarzy

Reprezentacja Polski kadetek wygrała z Ukrainą i Litwą po 3:0 w pierwszym dniu Mistrzostw Europy Wschodniej w Olecku. Siatkarki, wśród których jest wychowanka Nike Ostrołęka Julia Serowiecka, nie miały problemów z pokonaniem rywalek i czekają już na kolejne mecze grupowe.

Z nr 6 Julia Serowiecka / fot. visapolska.pl

Podopieczne trenera Grzegorza Wagnera w pierwszym meczu mistrzostw zmierzyły się z Ukrainkami. Polki od początku narzuciły rywalkom swój styl gry i widać to po końcowych wynikach - biało-czerwone zdołały wygrać dwa sety do 14 i 16. W trzeciej odsłonie rywalki spróbowały postawić wszystko na jedną kartę, ale to nie wystarczyło na urwanie Polkom choćby seta. 3:0, a nas cieszy fakt pojawienia się na boisku Julii Serowieckiej, która nie jest zawodniczką "szóstkową", ale pojawia się na boisku zadaniowo, np. w pole zagrywki.

Jednostronny był też drugi czwartkowy pojedynek Polek - z Litwą. Gospodynie mistrzostw nie dały swoim rywalkom żadnych szans, a pierwszy set zakończył się nawet pogromem 25:9. Wychowanka Nike Ostrołęka pojawiała się na boisku w drugim i trzecim secie, w tym spotkaniu miała okazję pograć dłużej niż w meczu z Ukrainą.

Reasumując: było łatwo, lekko i przyjemnie. Mecz z Ukrainą trwał 56 minut, z Litwą 54 minuty. W piątek 16 grudnia mecz grupowy z Gruzją, a następnie pojedynek o 3. miejsce lub finał, który odbędzie się 18 grudnia. Trzymamy kciuki za kolejne występy Julii Serowieckiej.

Polska – Ukraina 3:0 (25:14, 15:16, 25:21)

Litwa - Polska 0:3 (9:25, 14:25, 13:25)