Mistrzostwa Polski: Ale emocje! Brąz dla Angeliki Wikieł

Pływanie 19 maja 2019 2 Komentarze

Reprezentantka sekcji pływania Narwi Ostrołęka Angelika Wikieł zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski w pływaniu w kategorii młodzieżowców na dystansie 200 metrów stylem klasycznym. W klasyfikacji open zajęła czwartą lokatę. Zawody odbywają się w olsztyńskiej Aquasferze.

Zawodniczka Narwi znakomicie spisała się w porannych eliminacjach, które wygrała z czasem 2:32.28, wyprzedzając drugą zawodniczkę o ponad dwie sekundy. Był to przedsmak emocji, jakie miały czekać nas w wieczornym finale. I rzeczywiście ich nie zabrakło.

Wyścig finałowy najlepiej rozpoczęła płynąca na torze pierwszym Weronika Hallmann z AZS AWF Warszawa. Przez sporą część dystansu za nią plasowała się właśnie Angelika Wikieł, lecz na ostatnich 50 metrach więcej sił zachowały Kinga Paradowska i Beata Maruszczyk. Wikieł zakończyła wyścig z wynikiem 2:33.61, co dało jej czwarte miejsce open i trzecie w kategorii młodzieżowców. Gdyby powtórzyła swój wynik z eliminacji, w ogólnej klasyfikacji stanęłaby na trzecim miejscu podium.