Mistrzostwa Polski LZS z udziałem ostrołęczan (wyniki)

Lekkoatletyka 06 czerwca 2017 2 Komentarze

3 i 4 czerwca w Pile odbyły się Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Lekkiej Atletyce. Na starcie stanęło prawie 700 zawodników z 92 klubów z całej Polski, w trzech kategoriach wiekowych (U-18, U-20 i U23). Wystartowali też reprezentanci ostrołęckich klubów - sprawdź ich wyniki.

OKLA Ostrołęka

Najbardziej wartościowe wyniki spośród reprezentantów Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki, czyli brązowe medale, zdobyli Magdalena Olszewska w rzucie dyskiem - 38.17 m (to minimum na MP juniorów) oraz Fabian Czajkowski w biegu na 400 m. Ten ostatni osiągnął dobry rezultat 50.95 s.

Minimum na Mistrzostwa Polski juniorów wypełniła też Klaudia Borkowska (5. miejsce na 400 m - 58.81). Rekordy życiowe padły łupem Wiktorii Chełstowskiej, Fabiana Czajkowskiego, Damiana Niedźwieckiego, Magdaleny Olszewskiej i Oskara Żebrowskiego. Pełne wyniki OKLA tutaj.

UKS Siódemka Ostrołęka

Dwunastoosobowa reprezentacja UKS Siódemka Ostrołęka zdobyła pięć medali: trzy złote, srebrny i brązowy. W klasyfikacji punktowej klub został sklasyfikowany na 12. miejscu z dorobkiem 64 punktów. Złote medale zdobyli: Kornelia Suchecka (skok w dal U20, 5.60 - rekord życiowy) i Daniel Gadomski (bieg na 800 m U20, 1:55.05) i sztafeta 4x100 m U18 (A. Szczęsna, M. Łada, V. Ejzemberg, K. Krukowska) - 51.74. Medal srebrny zdobyła sztafeta 4 x 400m juniorek U-18 (K. Krukowska, P. Pilarska, M. Łada, V. Ejzemebrg) – 4:19.14. Medal brązowy wywalczył w biegu na 1500 m juniorów U-18 Adam Piątkowski  – 4:06.55 (rekord życiowy). Pozostałe wyniki reprezentantów UKS Siódemka tutaj.