Mistrzostwa Polski Młodzików: Dwie ostrołęczanki wzięły udział w zawodach

Lekkoatletyka 04 października 2014 Komentarzy

Dwie zawodniczki OKLA Ostrołęka reprezentowały klub w Mistrzostwach Polski Młodzików w Zielonej Górze. W zawodach z dobrej strony zaprezentowała się Wiktoria Pławska w pchnięciu kulą, która z wynikiem 11.51 m uplasowała się na siódmej pozycji, jednak medal był poza jej zasięgiem.

Złoto wywalczyła Ewa Różańska (MKLA Łęczyca) z wynikiem 13.98 m, przed Aleksandrą Makowską (UKS Orkan Środa Wlkp.) - 12.96 m. Obie zawodniczki ustanowiły nowe rekordy życiowe. Trzecie miejsce wywalczyła Angelika Woźniak (UKS Błyskawica Domaniewice). Dla Wiktorii Pławskiej prowadzonej przez trenerów Katarzynę i Konrada Szusterów był to i tak bardzo udany start w debiutanckim sezonie.

Na pochwałę zasługuje również Aleksandra Olewiecka prowadzona przez trenera Bartosza Witkowskiego, która z wynikiem 12.99 w sprincie na 100 m zajęła dziewiętnastą lokatę. Zawodniczka OKLA cały sezon prezentowała wysoką formę i regularnie łamała barierę 13 sekund. Liczymy, że przełoży się to na jeszcze lepsze starty w kolejnym sezonie.

Więcej informacji na temat klubu OKLA na oficjalnej stronie internetowej pod adresem www.laostroleka.pl.