Mistrzostwa Polski U18 i U20 z udziałem ostrołęczan

Lekkoatletyka 13 lutego 2018 0 Komentarzy

W niedzielę 11 lutego zakończyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów U-18 i U-20 w lekkiej atletyce. W Toruniu rywalizowali także reprezentanci Ostrołęki.

O medal otarła się Marta Łada z Siódemki Ostrołęka, która w konkursie trójskoku juniorek U20 zajęła czwarte miejsce, poprawiając jednocześnie swój rekord życiowy – 11,94 m. Do Mistrzostw Marta przystąpiła z siódmym wynikiem, co pokazuje jak dobrze spisała się w toruńskiej hali. Miejsce tuż za podium dał jej rekordowy skok w ostatniej serii.

W tej samej konkurencji, ale wśród juniorów U20 wystąpił Wiktor Marciniak, który skoczył na odległość 13,42 m i zajął ósme miejsce. W biegu na 3000m wystartował trzeci z reprezentantów Siódemki – Adam Piątkowski, który przebiegł ten dystans w czasie 9:00,80s, poprawiając swój rekord o prawie 16 sekund. Wystarczyło to do zajęcia ósmego miejsca w Polsce na tym dystansie.

Bardzo blisko medalu był też Damian Niedźwiecki z Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki. Kulomiot reprezentujący nasze miasto zajął 4. miejsce w kategorii juniora z wynikiem 15,81 m. W tej samej konkurencji Oskar Żebrowski był 15. - 14,24 m. Trzykilogramową kulą pchała Gabriela Pszczoła, w rywalizacji U18 zajęła 9. miejsce z wynikiem 12,20 m.

Wcześniej pisaliśmy już o Katarzynie Butler z OKLA, która zajęła 9. miejsce w biegu na 1000 metrów U18. W sumie do imprezy zgłoszono zawodników z ponad 200 klubów, więc wysokie miejsca reprezentantów naszego miasta uznać można za dobry prognostyk przed kolejnymi startami.

Na zdjęciu: Adam Piątkowski, Marta Łada, Wiktor Marciniak - fot. Siódemka Ostrołęka;