Mistrzostwa Polski U18: Marta Łada z brązem w trójskoku! (wideo)

Lekkoatletyka 07 sierpnia 2017 1 Komentarz

Za nami lekkoatletyczna Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, będąca jednocześnie Mistrzostwami Polski U18. W Warszawie rywalizowali najlepsi młodzi lekkoatleci z całego kraju, a wśród nich także zawodnicy i zawodniczki ostrołęckich klubów. Najlepiej wypadła Marta Łada, zdobywając brąz w trójskoku. Sprawdź wyniki.

UKS Siódemka Ostrołęka:

Pierwszego dnia zawodów Wiktor Marciniak zajął dziewiąte miejsce w swojej grupie eliminacyjnej skoku w dal. uzyskując wynik 6.33 m, nie dało to awansu do finału. Podobnie było w trójskoku, gdzie Marciniak z wynikiem 13.12 m zajął ósme miejsce w swojej grupie. Eliminacje jak burza przeszła za to Marta Łada, która w konkursie trójskoku uzyskała rezultat 11.63 m, co dało jej pierwsze miejsce w grupie.

Bardzo dobrze spisał się Adam Piątkowski. 17-letni zawodnik wystartował w biegu na 1500 metrów i zajął w nim piąte miejsce w ogólnej klasyfikacji z czasem 4:03.58.

Wróćmy na moment do Marty Łady, bowiem w niedzielę wystartowała ona w finale trójskoku. Uzyskała w nim wynik 11.88 m, co okazało się jej rekordem życiowym i dało brązowy medal. Podopieczna trenera Marka Mierzejewskiego poprawiła swój rekord życiowy w sumie aż o 84 cm.

OKLA Ostrołęka:

Dwóch reprezentantów ostrołęckiego klubu zakwalifikowało się do finału konkursu pchnięcia kulą. Damian Niedźwiecki zakwalifikował się z wynikiem 17.33 m, natomiast Oskar Żebrowski uzyskał wynik 16.86 m. Trzeci z kulomiotów - Patryk Niedźwiecki pchnięciem 14.54 m zajął ostatecznie 19. miejsce.

W biegu na 400m Fabian Czajkowski zajął 18. miejsce wynikiem 51. 30 s. Z kolei w biegu na 800 m Katarzyna Butler zajęła 18. miejsce wynikiem 2:20.63.

W drugim dniu OOM w eliminacjach rzutu dyskiem wystartował Damian Niedźwiecki. Awans do finałowej dwunastki dał mu wynik 46.05 m. W finale Damian uzyskał wynik 44.45m, co dało mu 10. miejsce. W finale konkursu pchnięcia kulą Niedźwiecki uzyskał 17.50 m i zajął 6. miejsce, a Żebrowski pobił rekord życiowy 17.04 m i był ósmy.

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży wystartowało ponad 850 zawodników z 227 klubów z całej Polski. W klasyfikacji punktowej OKLA uplasowała się na 61. miejscu z wynikiem 19 punktów, Siódemka była 71. - 16 punktów.