Mistrzostwa Polski U20: Dwa medale dla Ostrołęki!

Lekkoatletyka 28 czerwca 2018 0 Komentarzy

Około 650 zawodników z prawie 200 klubów wystartowało w lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski juniorów U20 we Włocławku. Najważniejsza informacja jest taka: mamy dwa medale dla Ostrołęki!

Srebro Niedźwieckiego, brąz Olszewskiej

W eliminacjach Damian Niedźwiecki (na zdjęciu po lewej) pchnął kulę na odległość 15.74 m i zajął 5. miejsce w swojej grupie, a 9. w całych eliminacjach. Inny zawodnik OKLA - Oskar Żebrowski nie zakwalifikował się do konkursu finałowego. W finale Niedźwiecki pchnął na odległość 16.98 m, co oznaczało rekord życiowy i srebrny medal! Złoto zdobyl Korlen Warszawski z Orkana Ostrzeszów z wynikiem 17.73 m.

Niedźwiecki wystartował także w rzucie dyskiem, gdzie zajął 5. miejsce z rekordem życiowym 49.87 m. Do medalu zabrakło niewiele ponad metr.

Co nie udało się Niedźwieckiemu, udało się Magdalenie Olszewskiej. Zawodniczka OKLA Ostrołęka w rzucie dyskiem uzyskała 40.62 m, a to dało jej trzecie miejsce w całej stawce.

Łada blisko medalu

Blisko medalu była także Marta Łada z Siódemki Ostrołęka. W trójskoku zajęła ona 5. miejsce z wynikiem 12.06 m, co jest jej rekordem życiowym.

Paulina Pilarska wystąpiła w konkurencji 400 m przez płotki. W eliminacjach zajęła 10. miejsce, a w finale B pobiegła ten dystans w czasie 66.83s, co dało jej 3. miejsce w tym finale, a 11. w całej konkurencji. Z kolei Adam Piątkowski pobiegł na 3000 m, ale problemy zdrowotne nie pozwoliły mu na uzyskanie lepszego wyniku niż 20. miejsce.