Mistrzostwa Warszawy: Kolejny kapitalny występ Marii Murawskiej

Pływanie 01 grudnia 2014 Komentarzy

W ubiegły weekend na obiektach Warszawianki odbyły się pływackie Mistrzostwa Warszawy na basenie 50-metrowym. Impreza jak co roku zgromadziła najlepszych polskich pływaków. Doskonale spisała się reprezentantka UŚKS Ostrołęka - Maria Murawska.

Zdobyła ona łącznie aż pięć medali, w tym trzy złote i dwa srebrne, oraz puchar za trzecie miejsce w łącznej klasyfikacji punktowej mistrzostw. Murawska została mistrzynią stolicy na dystansie 50 i 100 metrów stylem dowolnym oraz 50 metrów stylem motylkowym. Drugie miejsce zajęła w stylu grzbietowym - na dystansach 50 i 100 metrów.

- Marysia przywróciła Ostrołęce i klubowi UŚKS palmę pierwszeństwa w sprincie po 16 latach , kiedy to najszybszą pływaczką w Polsce w stylu dowolnym była Basia Napiórkowska. Marysia już od dwóch lat najszybsza jest także w stylu motylkowym - komentuje trener Włodzimierz Janczewski.