Mistrzowska feta przy Witosa! Narew Ostrołęka w IV lidze (wideo, zdjęcia)

Piłka nożna 26 czerwca 2021 22 Komentarzy

Piłkarze Narwi Ostrołęka pokonali Iskrę Krasne 3:0 w ostatnim meczu sezonu 2020/21 w lidze okręgowej. Tym samym zajęli pierwsze miejsce w tabeli i awansowali bezpośrednio do IV ligi!

Narwianie przystąpili do ostatniego meczu w roli faworyta, ale i pod sporą presją, gdyż prowadzili w tabeli, ale drugi Żbik Nasielsk miał tyle samo punktów. Żadna wpadka nie wchodziła więc w grę.

W 19. minucie podopieczni Andrzeja Sieradzkiego objęli prowadzenie. Wyszli z szybką akcją z własnej połowy boiska, Olesiński wypuścił Nakielskiego, ten dograł w pole karne do Jastrzębskiego, celny strzał i euforia przy Witosa. 1:0. Taki wynik utrzymał się do przerwy.

Już w 68. minucie mogło być 2:0 dla Narwi. Przemysław Olesiński wykonywał rzut karny, lecz bramkarz gości wyczuł intencje strzelającego i obronił jedenastkę. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze. W 72. minucie Kamil Jastrzębski kapitalnie uderzył zza pola karnego, a bramkarz mógł tylko odprowadzić piłkę wzrokiem. Stało się jasne, że Narew nie wypuści już wygranej z rąk.

W doliczonym czasie gry padła jeszcze jedna bramka: dośrodkowanie z rzutu rożnego, strzał głową i niefortunna interwencja zawodnika Iskry, który wpakował piłkę do własnej bramki. Skończyło się wynikiem 3:0, a po końcowym gwizdku na murawie odbyła się mistrzowska feta z okazji awansu.

Narew Ostrołęka - Iskra Krasne 3:0 (1:0)

Bramki: 19' 72' Jastrzębski; 90+2 (sam).

Narew: Radczenko - Borkowski, Dąbrowski, Kaczorek, Karwowski, Strzeżysz, Ziemak, Kubeł, Jastrzębski, Nakielski, Olesiński. Zagrali również: K. Drężek, Ludwiczak.