Mistrzowska forma Karola Bojarskiego [ZDJĘCIA]

Inne 24 czerwca 2016 Komentarzy

Reprezentujący CKS Szczecin ostrołęczanin Karol Bojarski zaliczył kapitalny występ podczas Mistrzostw Polski w ratownictwie wodnym, jakie odbyły się w ubiegły weekend w Lublinie. Jego dobra forma może oznaczać powołanie do reprezentacji Polski na mistrzostwa globu.

Pięćdziesiąte Mistrzostwa Polski Karol Bojarski może zaliczyć do bardzo udanych. Zawody zaczęły się od konkurencji, która po kilku latach zostaje ponownie włączona do grona mistrzowskich - jest to 200 m z przeszkodami. Bojarski zajął w niej czwarte miejsce, mimo iż nie jest to jego koronny dystans.

W sztafecie 4x50 m z przeszkodami Karol Bojarski z kolegami z drużyny zdobył pierwsze miejsce z łącznym czasem 1:44,27, co jest nowym rekordem Polski seniorów. Bojarski pobił także indywidualny rekord kraju w kategorii juniorów, na 50 m holowanie manekina osiągnął czas 32.22 s, czym zdecydowanie wygrał tę konkurencję. Pochodzący z Ostrołęki ratownik zdobył także brązowy medal w konkurencji 100 m ratowanie manekina w płetwach.

Po przerwie na lublińskim basenie Bojarski i jego koledzy z drużyny pobili rekord kraju w sztafecie 4 x 25 m holowanie manekina, lecz z powodu awarii elektronicznego pomiaru czasu rekord nie został uznany, oczywiście jednak dało to pierwsze miejsce i kolejny medal. Kolejny start Bojarskiego to konkurencja 100 m ratownik, gdzie zajął on drugie miejsce z czasem 59.12.

W drugim dniu zawodów Bojarski zdobył złoty medal w konkurencji 100 m ratowanie kombinowane z czasem 1:07.59, co oczywiście oznaczało nowy rekord Polski juniorów. Podobnie było w konkurencji 200 m super ratownik - złoty medal i rekord kraju. Zakończenie zawodów było równie mistrzowskie - Karol Bojarski zdobył złoto w sztafecie 4 x 50 m z pasem.

Łączny indywidualny dorobek ostrołęczanina to pięć medali, w tym trzy złote oraz trzy rekordy Polski juniorów. Do tego dochodzą trzy złote medale w sztafecie oraz wkład w uzyskanie rekordu Polski seniorów. W klasyfikacji generalnej Bojarski otrzymał puchar za pierwsze miejsce, podobnie jak cała drużyna CKS Szczecin, która obroniła tytuł mistrzów kraju. Udany start Bojarskiego zwiększa jego szansę na reprezentowanie Polski w Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Holandii. Trenerzy kadry narodowej nie podjęli jeszcze decyzji, lecz po takim występie Bojarskiego może ona okazać się jedynie formalnością.