Młodziczki Nike awansowały do I ligi!

Siatkówka 29 września 2014 Komentarzy

Młodziczki Nike Ostrołęka wywalczyły awans do rozgrywek I ligi mazowieckiej. Podopieczne Dariusza Piersy najpierw wygrały turniej rozstawieniowy w Ostrołęce, by następnie zwyciężyć w rozstrzygającej fazie turnieju w Warszawie.

Po pewnym wygraniu w sobotę w Ostrołęce pierwszego etapu turnieju rozstawieniowego młodziczek, już w niedzielę rano nasze zawodniczki udały się do Warszawy na rozstrzygającą fazę turnieju. W hali Białołęckiego Ośrodka Sportu rywalizowały 24 zespoły z pierwszych i drugich miejsc z dnia poprzedniego. Walka toczyła się o jak najwyższe miejsce w turnieju rozstawieniowym, co daje następnie start w wysokiej lidze i dużo punktów potrzebnych do walki o półfinał i finał Mistrzostw Mazowsza.

Ostrołęczanki spisały się rewelacyjnie wygrywając swoją grupę i awansowały do I ligi, gdzie już 18 i 19 października zmierzą się z pięcioma pozostałymi zwycięzcami swoich grup tj. Legionovia I Legionowo, MOS Wola Warszawa, Rosario Lubowidz, Praska 30 Warszawa, Trzynastka Radom.

Nike Ostrołęka - Olimp II Mińsk Mazowiecki 2:0 (25:4, 25:11)
Nike Ostrołeka - Esperanto II Warszawa 2:0 (25:13, 25:20)
Nike Ostrołęka - Volley Plock 2:1 (22:25, 25:11, 15:9)

Skład Nike: Kamila Kolanowska, Gabriela Podbielska, Natalia Mierzejewska, Gabriela Lendzioszek, Maria Sobczak, Klaudia Lendzioszek, Klaudia Waśkiewicz, Wiktoria Szczepanek, Karolina Żebrowska, Anna Krawaczek.