Młodziczki Nike już w półfinale Mistrzostw Polski!

Siatkówka 11 kwietnia 2016 Komentarzy

Młodziczki OTPS Nike Ostrołęka uzyskały awans do 1/2 finału Mistrzostw Polski! Podopieczne Tomasza Pakieły rozegrały bardzo dobry turniej ćwierćfinałowy w Sejnach, pokonując swoje rywalki i odnosząc naprawdę duży sukces.

MVP turnieju w Sejnach - Klaudia Lendzioszek

Turniej ćwierćfinałowy w Sejnach rozpoczął się dla Nike w piątek 8 kwietnia od meczu z Olimpikiem Mońki. Reprezentantki Ostrołęki pewnie wygrały 2:0 (14,11). Podobny wynik ostrołęczanki uzyskały przeciwko Szóstce Biała Podlaska, zawodniczki trenera Pakieły wygrały sety do 17 i 19. Dużo wyżej poprzeczkę postawiły siatkarki SMS Ostróda. Wygrały one pierwszego seta z Nike do 23, w drugim po zaciętej walce na przewagi ostrołęckie zawodniczki wygrały 26:24. W tie-breaku Nike nie oddało prowadzenia od początku do końca, wygrywając 15:9 i w całym meczu 2:1.

O awansie do półfinałów Mistrzostw Polski zadecydowało niedzielne spotkanie z Pałacem Bydgoszcz. Siatkarki Nike wygrały pierwszego seta 25:21, przybliżając się do upragnionego celu. Druga partia była popisem gry ostrołęczanek, zwyciężyły one do 16, pieczętując swój awans do dalszych gier. Oprócz znakomicie dysponowanych zawodniczek Nike Ostrołęka, awans do półfinałów wywalczyły także siatkarki Szóstki Biała Podlaska.

- Ten wynik to wielka zasługa trenera Tomasza Pakieły, a także jego zawodniczek. Miło jest informować o takich rezultatach osiąganych przez Nike - mówi prezes klubu Dariusz Piersa. Zarówno on, jak i pozostali sympatycy Nike mają jeszcze jeden powód do zadowolenia - MVP całego turnieju ćwierćfinałowego w Sejnach została wybrana zawodniczka z Ostrołęki - Klaudia Lendzioszek. Przed młodziczkami Nike turniej półfinałowy Mistrzostw Polski - więcej o rywalizacji o mistrzostwo kraju w najbliższych dniach w naszym serwisie sportowym.