Młodziczki Nike triumfują w Węgrowie

Siatkówka 21 listopada 2015 Komentarzy

Młodziczki Nike Ostrołęka wygrały I Jesienny Turniej Siatkarski Dziewcząt pod patronatem Mazowieckiego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego, który się odbył w niedzielę 15 listopada w Węgrowie. W finale ostrołęcki zespół pokonał ligowego rywala MOS Wola Warszawa 2:0.

Dzięki mocnej obsadzie był to doskonały sprawdzian przed walką o ligowe punkty. W grupie siatkarki Nike rywalizowały z drużyną gospodarzy Olimpią Węgrów oraz z MOS Wola Warszawa II (faktycznie był to I zespół) i SMS Warszawa. Według regulaminu w meczach grupowych rozgrywane były dwa sety bez względu na wynik. Nasz zespół zremisował z warszawskimi drużynami 1:1 i pokonał gospodarzy 2:0, pozwoliło to na awans do półfinału z drugiego miejsca w grupie.

Półfinałowym rywalem Nike była mocna ekipa Abis Łódź. Po słabej grze i przegranym pierwszym secie, dwie kolejne partie to już dobra gra podopiecznych Tomasza Pakieły, zwycięstwo 2:1 i zasłużony awans do finału. Kluczowy mecz tego turnieju to powtórka z meczu grupowego z MOS Wola Warszawa. Pierwszego seta po wyrównanej walce nasze siatkarki wygrały 25:22, a kolejna odsłona to już popis gry ostrołęczanek, pewne zwycięstwo 25:18 i w efekcie triumf w całym turnieju.

- Z seta na set nasza gra wyglądała coraz lepiej. A zdecydowanie najlepszy mecz zagraliśmy w finale. Ten turniej był nam bardzo potrzebny żeby sprawdzić różne rozwiązania i doszlifować formę na turniej I ligi młodziczek, który odbędzie się w dniach 21-22 listopada w Legionowie - podsumowuje trener Tomasz Pakieła.