"Mocna dziewczyna z Kurpi". Świetne starty Justyny Marcinkowskiej z KK 24h

Kolarstwo 06 lipca 2021 2 Komentarze

Bardzo udane starty w ostatnim czasie ma za sobą zawodniczka Klubu Kolarskiego 24h Justyna Marcinkowska. Pod koniec czerwca została wicemistrzynią kraju masters w kategorii M30. W swojej kategorii wiekowej stanęła także na podium podczas zawodów UCI Gran Fondo.

Pod koniec czerwca w Sokołowie Podlaskim odbyły się Mistrzostwa Polski Masters w jeździe indywidualnej na czas. Na 19-kilometrowym odcinku Justyna Marcinkowska, którą sam KK 24h nazywa "mocną dziewczyną z Kurpi", zajęła czwarte miejsce open i drugie w kategorii M30, tym samym zdobywając srebrny medal. Jej czas to 00:28.11, a średnia prędkość wyniosła 40,65 km/h.

Zawodniczka KK 24h poszła za ciosem i bardzo dobrą formę zaprezentowała również podczas UCI Granfondo World Series - to seria wyścigów, która odbywa się na całym świecie i ma promować kolarstwo wśród mastersów i amatorów. W Pomiechówku Marcinkowska pojechała na trasie 17,5-kilometrowej, osiągając czas 00:25.47 przy średniej prędkości 39,56 km/h. Dało jej to bardzo wysokie piąte miejsce OPEN w międzynarodowej stawce, a także 2. miejsce w kategorii wiekowej pań 35-39 lat.

Starty Justyny Marcinkowskiej zostały również zauważopne przez władze miasta. Zawodniczka, wraz z innymi kolarzami, miała okazję gościć u prezydenta Ostrołęki: