Narew pewnie wygrywa w Goworowie! (zdjęcia)

Piłka nożna 24 września 2017 15 Komentarzy

Narew Ostrołęka pokonała Orz Goworowo 6:3 w meczu 5. kolejki B Klasy ostrołęckiej. Dla podopiecznych trenera Rafała Koska było to czwarte ligowe zwycięstwo. Niebiesko-czerwoni zapewnili je sobie w pierwszej połowie, gdy zaaplikowali rywalom pięć bramek. W drugiej połowie Orz odrobił tylko część strat.

Na pierwszą bramkę czekaliśmy do 10. minuty, kiedy to niezawodny Michał Markowski dobił strzał z rzutu wolnego i było 1:0. Ten sam zawodnik w 25. minucie zaliczył asystę, podając do Daniela Dworeckiego, a ten z pełnym spokojem wymanewrował defensywę Orza i precyzyjnie strzelił obok bramkarza. Ta sama dwójka ponownie rozegrała akcję dwie minuty później, Dworecki wpisał się na listę strzelców po raz drugi. 3:0.

Narwianie zachowywali częstotliwość strzelania bramek i kolejne 120 sekund wystarczyło, by strzelić czwartego gola. Świetne dośrodkowanie z lewej strony w wykonaniu Chorążewicza wykończył Bartosz Pędzich. Kluczowe w tej akcji było jednak wypuszczenie skrzydłowego Narwi podaniem z głębi pola. Piąta bramka padła niedługo później, bo w 32. minucie meczu. Orz nieudanie wyprowadzał piłkę, strzał Bednarczyka z dystansu został odbity przez bramkarza, a na dobitkę poszedł Pędzich, strzelając swojego drugiego gola w tym meczu. Do przerwy 5:0 dla Narwi.

W drugiej połowie padły cztery gole, ale - co ciekawe - tylko jeden dla ostrołęckiego zespołu. Po kolei: w 52. minucie Orz wykonywał rzut rożny, piłka po uderzeniu głową leciała do bramki, ale tam z linii bramkowej ręką wybił ją... Daniel Dworecki. Werdykt mógł być tylko jeden: czerwona kartka i rzut karny dla Orza, wykorzystany. Narwianie nawet grając w osłabieniu potrafili podwyższyć wynik. W 60. minucie piłka powędrowała na prawą stronę do Jakuba Chaberka, a pomocnik Narwi pewnym strzałem w kierunku dalszego słupka pokonał bramkarza Orza.

Gospodarze grając w przewadze jednego zawodnika pokusili się jeszcze o dwie bramki. Padły one w 71. i 88. minucie. Narew zwyciężyła w Goworowie 6:3 i umocniła się na trzecim miejscu w tabeli B Klasy.